RAT KRU z nowym singlem: "Bloki" to najazd na potężny bit

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2024 14:40
- "Bloki" to trzech jeźdźców apokalipsy ujeżdżających dorodnego smoka pod postacią potężnego bitu - mówią członkowie Rat Kru. W utworze gościnnie wystąpili Grubson, Paprodziad i Julia Rover. To kolejny singiel zapowiadający nowy album duetu.
RAT KRU w składzie Lew Winogradzki i Rat One w studiu Czwórki.
RAT KRU w składzie Lew Winogradzki i Rat One w studiu Czwórki.Foto: Martyna Ogonek/Czwórka
  • Rat Kru tworzą Lew Winogradzki (Paweł Horbowy) i Rat One (Witold Skrzypczak).
  • W maju ukaże się ich nowa płyta "Bloki i smoki".
  • Album promują single "Splot ciał" i "Bloki".
  • Rat Kru zadebiutowali w 2016 roku. 
  • W dorobku trzy albumu i EP-kę "Kombiirat" nagraną z zespołem Kombii.

- Z naszymi gośćmi poznawaliśmy się w różnych miejscach, najczęściej na koncertach. Zbijaliśmy piony, a potem - od słowa do słowa - przypadliśmy sobie do gustu - wspominają Lew Winogradzki i Rat One. - Z Paprodziadem już nagrywaliśmy wcześniej, z Grubsonem zrobiliśmy to po raz pierwszy.

Jak powstały "Bloki"?

- Pracowaliśmy korespondencyjne. Ja wymyśliłem bit, który zaaranżowaliśmy razem z Pawłem. Powstała pierwsza zwrotka, wysłaliśmy ją chłopakom i naszej kumpeli Julii Rover, i poszło jak z płatka. Każdy podogrywał swoje partie, Julia zrobiła aksamitny refren, i tak powstały "Bloki" - opowiada Witold Skrzypczak.

Autorem koncepcji tekstu utworu był Paweł Horbowy. Artysta przyznaje, że stworzył go w 2017 roku, do innego podkładu i do numeru, do którego miał się dograć raper Miuosh. - Oczywiście, on się dograł tylko w naszych głowach, ale dzięki temu miałem gotowy numer - śmieje się Lew Winogradzki. - Nie przypuszczałem tylko, że Witek mi przyspieszy bit i podwyższy tonację, co sprawia, że "Bloki" ciężko mi się rapuje.  

"Bloki i smoki" - album obfitości

Album "Bloki i smoki" ukaże się w maju, w środku trwającego właśnie Roku Smoka - czasu obfitości i pomyślności. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez RAT KRU (@ratkrumusic)

- Ta płyta będzie trochę inna niż dotychczasowe. Nie, żeby nasze poprzednie płyty były wszystkie takie same, ale miały pewien wspólny mianownik. I ten taneczny mianownik będzie też na tej płycie - tłumaczą goście Czwórki. - Natomiast będzie on jednak trochę inny, będzie trochę inna rytmika. Jeśli chodzi o sam album, to lirycznie - jest to historia o alienacji wielkomiejskiej, pewnym zagubieniu i zabiciu tego uczucia przez hedonizm.

RAT KRU // BLOKI feat. GrubSon, Paprodziad, Julia Rover / RAT KRU

Sprawdź też:

"Nasze głowy produkują różne rzeczy"

Pierwszą zapowiedzią płyty "Bloki i smoki" był utwór "Splot ciał". - Jest to utwór hedonistyczny, gdzie pierwotne pragnienia spotykają się z zawadiackim romantyzmem. Bit płynie powoli, jak fantazje rozpływające się w porannej mgle - opowiadali muzycy podczas ostatniej wizyty w Czwórce. - Już po tych dwóch singlach słychać, w jak różne rejony dźwiękowe zawędrowaliśmy tym razem. Nie wiem, czy to dobrze, bo zawsze chciałem być w miarę spójny, natomiast nasze głowy produkują różne rzeczy - dodaje Rat One.   

Posłuchaj
11:50 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - rat kru 21.03.2024.mp3 RAT KRU o numerze "Bloki" i nowej płycie, której premiera odbędzie się w maju (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Norbert Borzym 

Goście: Rat Kru (Witold Skrzypczak, Paweł Horbowy)

Data emisji: 21.03.2024

Godzina emisji: 13.15

kul/wmkor

Czytaj także

ROS addiction: po występie w Fabric mogłem zakończyć karierę

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2023 13:00
Robert Ros pojawił się na polskiej scenie klubowej już w 1995 roku i jako ROS addiction stał się jedną z najważniejszych postaci nurtu drum’n'bass.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Duszne Granie: w szczycie imprezy stajemy się jednością

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2023 15:30
- Jesteśmy cyfrowymi didżejami. Wiemy, że umiejętności techniczne są ważne, ale chyba najbardziej liczy się dla nas "czucie parkietu" oraz świadomość tego, w jakim klubie gramy i dla kogo – mówią członkowie poznańskiego duetu Duszne Granie.    
rozwiń zwiń