Hubert.: lubię polatać głową w chmurach, ale trzymam się planu

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2024 12:00
- Dla własnego spokoju, ale przede wszystkim dla sztuki, którą staram się robić, postanowiłem nie czytać komentarzy na swój temat. Czasami wrzucę do sieci nagranie z koncertu, ale potem wyłączam telefon i idę dalej robić swoje - mówi Hubert. Raper, który ma na swoim koncie cztery płyty, pracuje nad nowym wydawnictwem. 
Hubert. - gościem Muzycznego Lunchu w Czwórce.
Hubert. - gościem "Muzycznego Lunchu" w Czwórce. Foto: Piotr Podlewski/PR
  • Hubert pochodzi ze Szczecina i jest jednym z najciekawszych reprezentantów młodej polskiej sceny hiphopowej.
  • Trzy albumy wydał niezależnie, "wizuale" ukazały się nakładem wytwórni Def Jam.
  • Hubert. gościnnie wystąpił na nowej płycie duetu Coals oraz u CatchUpa.
  • Teraz artysta publikuje nowe single i pracuje nad kolejnym krążkiem.  
  • - Zdaję sobie sprawę, że żeby dotrzeć tam, gdzie mam aspirację, żeby być, muszę działać według planu. A moim planem na najbliższe dni, miesiące i lata jest muzyka - mówi Hubert. 

Soundtrack do ucieczki od miejskiego zgiełku

Hubert. pochodzi ze Szczecina. Wydał niezależnie trzy cyfrowe albumy: "dzieci śmieci", "pttk" i "święty spokój". Ten ostatni zdobył popularność m.in. dzięki udokumentowanym wędrówkom Huberta., którym towarzyszyła jego muzyka jako soundtrack do ucieczki od miejskiego zgiełku.

- Teraz jestem w takim momencie, że mogę, jeśli chcę, polatać sobie w chmurach, ale zdaję sobie sprawę, że żeby dotrzeć tam, gdzie mam aspirację, żeby być, muszę działać według planu. A moim planem na najbliższe dni, miesiące i lata jest muzyka - mówi Hubert.

W sierpniu 2023 roku ukazał się jego czwarty album, "wizuale", który zabiera słuchacza w "psychodelicznego tripa nad morze, podczas którego piach sypie się do butów, trzeba uważać na latające komary, ale jeśli dobrze pójdzie, to będzie można załapać się na zachód słońca…".

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Hubert. (@bertizbulls)

Hubert. zapowiada nową płytę

- Te albumy to nigdy nie jest całość mojego życia, tylko część, na której akurat skupiłem się w danym czasie - wyjaśnia rozmówca Uli Kaczyńskiej. - Na następnej płycie będę w domu, co się ostatnio rzadko zdarzało i może właśnie dlatego wydało mi się tak interesujące. Przemeblowałem pokój, zrobiłem miejsce do pracy i teraz siedzę tam i piszę.

Posłuchaj
24:51 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - hubert 06.06.2024.mp3 Hubert. o planowanych wydawnictwach, koncercie na szczycie góry i o pociągu do piosenek (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

Koncert na szczycie - co wydarzyło się na Szyndzielni?

Ostatnio artysta spełnił swoje marzenie i zagrał koncert na szczycie Szyndzielni w Bielsku-Białej. - To był punkt na mojej "bucket liście". Nie sądziłem, że będzie mi dane tak szybko go odhaczyć, ale rzeczywiście wystąpiliśmy w schronisku PTTK. Sala była pełna. Część osób wjechała na Szyndzielnię kolejką, inni dotarli tam pieszo. Z tego, co wiem, trzy czwarte publiczności wybrało drugą opcje - opowiada gość Czwórki. - Moim kolejnym marzeniem jest Wielka Krokiew i wiem, że to też kiedyś zrobię.    

PTTK EXPERIENCE powered by Merrell (wideorealcja) | Hubert.

- Fakt, że mieszkam w Szczecinie i mam blisko do morza, od zawsze sprawiał, że ciągnęło mnie do gór. Ale to nie znaczy, że nie doceniam uroków wybrzeża. Jeśli ktoś planuje wakacje w Świnoujściu, polecam spacerek do Międzyzdrojów. Zajmuje to około 3 godzin, ale idzie się plażą, po piasku, i to jest super przeżycie - dodaje artysta.   

Zobacz także:

Hubert. w trasie - gdzie w lecie wystąpi artysta?

Hubert. zagra także na festiwalu Nowa Muzyka, który odbędzie się w Katowicach w dniach 20-23 czerwca 2024 roku, a szczegóły kolejnych koncertów - właśnie "dopina". - Lubię to robić i zależy mi, żeby to były nie tylko występy, ale pewnego rodzaju doświadczenie. Chciałbym, żeby osoby, które biorą w tym udział, wracały do domu z poczuciem, że coś usłyszały, coś poczuły, że coś tam wydarzyło się w środku… - mówi Hubert. - Dlatego chcę grać dużo i w różnych miejscach: na dużych imprezach, w klubach i na łonie przyrody też.   

***

Audycja: Muzyczny lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Hubert. 

Data emisji: 06.06.2024

Godzina emisji: 13.15

kul/wmkor

Czytaj także

"Poleruję odwagę i styl". Paulina Przybysz zapowiada "Space EP"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2024 11:00
"Poleruję odwagę i styl", przyznaje Paulina Przybysz w utworze "Morale", który zapowiada najnowsze wydawnictwo artystki - "Space EP". - Coś się we mnie ożywia i to słychać w nowych numerach - mówi artystka. Kolejnym singlem promującym minialbum będzie "Dragon Hustler", który przed premierą zabrzmiał w Czwórce. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trials X - legenda polskiego hip-hopu i reedycja kultowej płyty "Prawda, cel, przesłanie"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2024 15:04
Niedawno minęło 30 lat od premiery kultowego wydawnictwa "Prawda, cel, przesłanie" prekursorów polskiego hip-hopu w Polsce Trails X. - Wiele lat obiecywaliśmy fanom, że pojawi się reedycja. Też pojawiały się zapytania o ślady utworów i możliwość remiksowania naszych kawałków - mówią w Czwórce Tiger i Platoon. - Więc bodźców było wiele, i tak pojawiła się płyta winylowa.
rozwiń zwiń