CARBON Silesia Festival od kuchni. "Bez białych róż, ale za to z chipsami"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 15:30
- Artyści, których zapraszamy na CARBON Silesia Festival, to uznani twórcy muzyki elektronicznej, więc od nas - organizatorów - wymagają przede wszystkim odpowiedniego zaplecza technicznego, sprzętu na wysokim poziomie i najlepszych instrumentów. Nie musimy dekorować ich garderoby białymi różami, ale często proszą nas o wodę z góry lodowej albo z Fidżi – przyznaje Igor Fleiszer, organizator imprezy.
Carbon Silesia Festival, fot. Mateusz Czech
Carbon Silesia Festival, fot. Mateusz CzechFoto: Mateusz Czech

Wege-obiad i chipsy na deser

Druga odsłona festiwalu odbędzie się w dniach 10-11 czerwca z Zabrzu. W tym roku w Sztolni Królowa Luiza zagrają m.in. największe objawienia muzyczne ostatnich lat i królowie melodii: Monolink i NTO, jedni z najbardziej rozchwytywanych nazwisk na scenie elektronicznej jak Adana Twins - znani z występów w legendarnym Watergate w Berlinie czy niezwykle aktywny i twórczy producent Gerd Janson. - W riderach typu "hospitality" coraz częściej pojawiają się prośby o dania wege i o owoce. Artyści proszą też o szampana, ale tutaj sytuacja jest do dogadania. Bo choć taki zapis pojawia się w wielu riderach, to na koniec okazuje się, że nikt nawet nie otwiera tych butelek – wyjaśnia rozmówca Uli Kaczyńskiej. – Na drugim biegunie są chipsy, paluszki, słodzone napoje gazowane i gumy do żucia. Zdradzę, że jeden z polskich wykonawców ma nawet dokładną specyfikację chipsów - z uwzględnieniem smaku i producenta.

"Gorgon City zachwyceni Luizą"

Artyści, którzy występują na CARBONIE, interesują się także historią Śląska, a przede wszystkim historią miejsca, w którym odbywa się festiwal. Przestrzeń Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu idealnie pasuje do muzyki elektronicznej – i doceniają to nie tylko zagraniczni goście. – W ubiegłym roku na festiwalu grał Gorgon City i oni naprawdę stanęli jak wryci, kiedy oglądali scenę na której mieli wystąpić. Nie mogli uwierzyć, że to jest historyczny budynek, a nie coś, co zostało zbudowane na potrzeby festiwalu – opowiada Fleiszer. – Polscy artyści, zaprzyjaźnieni z nami didżeje i producenci też nie kryją zachwytu.

Sprawdź także:


Przetańczyć całą noc. I dzień

Impreza odbywa się w niecodziennym miejscu w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Jak podkreśla organizator, to doskonała miejscówka, a muzyka elektroniczna świetnie się w nią wpisuje. - To idealne połączenie. Sztolnia po rewitalizacji została oddana do użytku w lipcu ubiegłego roku, więc CARBON Silesia Festival był pierwszym dużym wydarzeniem, który odbył się na jej terenie - opowiada. - Jest to też świetna lokalizacja, którą można zwiedzać, jest tam wiele magicznych przestrzeni. W ramach akcji, którą nazywamy "CARBON by day". Drugiego dnia festiwalu otwieramy już o 16.00 bramy, żeby uczestnicy mogli zwiedzić wybrane jej części za darmo. Będzie muzyka, jedzenie, więc będzie można miło spędzić popołudnie i zebrać siły na wieczorną imprezę.

CARBON Silesia Festival, 10-11 czerwca 2022, Zabrze / CARBON Silesia Festival

CARBON Silesia Festival 2022 to dwa dni, trzy sceny muzyczne i ponad 40 wykonawców - zaplanowanych w przemyślany, spójny i konsekwentny sposób, aby maksymalizować muzyczne wrażenia każdego z uczestników. - Jest to też świetna lokalizacja, którą można zwiedzać, jest tam wiele magicznych przestrzeni. W ramach akcji, którą nazywamy "CARBON by day" - drugiego dnia festiwalu - otwieramy bramy już o 16.00, żeby uczestnicy mogli zwiedzić wybrane jej części za darmo. Będzie muzyka, jedzenie, więc będzie można miło spędzić popołudnie i zebrać siły na wieczorną imprezę – opowiadał organizator w audycji "Pierwsze słyszę".

Posłuchaj
08:30 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - carbon 09.06.2022.mp3 Co znajduje się w riderach artystów zaproszonych na CARBON Silesia Festival 2022? (Muzyczny Lunch/Czwórka)

CARBON w Czwórce

Festiwal odbywa się pod patronatem Czwórki i nie zabraknie tam naszych reporterów, którzy przez cały weekend będą relacjonować, co się dzieje w Zabrzu. Relacji z plenerowego studia Czwórki można będzie posłuchać w piątek w godzinach 20.00-22.00 i sobotę 12 czerwca w godzinach 22.00-24.00, w specjalnej audycji "Czwórka na Carbon Silesia Festival".

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Igor Fleiszer (organizator CARBON Silesia Festival)

Data emisji: 09.06.2022 

Godzina emisji: 13.10

kul

Czytaj także

"Mieszanka spójna, choć wybuchowa". Niemoc o nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 11:30
- Przygotowywaliśmy tę płytę w trudnych czasach i mamy nadzieję, że "Kilka najlepszych dni w życiu" podniesie na duchu słuchaczy. Tytuł albumu oddaje też moment, w którym dziś jesteśmy z Niemocą. Premiera krążka to właśnie jeden z takich najlepszych dni - opowiadają muzycy zespołu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Amber VHS. Jak Julia Marcell stała się gwiazdą disco lat 80.?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 15:30
Amber VHS to nowe oblicze Julii Marcell. Artystka dołączyła do projektu Disco Solaris i wkroczyła w świat tokenów NFT.
rozwiń zwiń