Czy kalesony staną się hitem mody?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 17:00
Kalesony to najbardziej wstydliwa dla mężczyzn część ich garderoby. Zakładają je najczęściej tylko przy najcięższych mrozach i to pod warunkiem, że nikt o tym nie wie. Dwie młode projektantki postanowiły to zmienić!
Audio
  • Czy nowe spojrzenie na kalesony jako rodzaj męskiej garderoby ma szansę się przyjąć w Polsce? (Czwórka/Na bogato)
Czy kalesony staną się hitem mody?
Foto: Glow Images

Według Instytutu Badań Rynkowych przeprowadzonych dla jednego z tygodników 50 proc. panów przyznało, że używa tej bielizny tylko w naprawdę kryzysowych sytuacjach. Nie do końca przejmują się przy tym swoim zdrowiem, komfortem fizycznym, gdyż górę bierze przeświadczenie, że "prawdziwy mężczyzna" nie potrzebuje się dogrzewać kalesonami. Wciąż żywe są też wspomnienia, gdy był to rzeczywiście produkt wykonany zupełnie bez polotu, z niezbyt miłego w dotyku materiału - zwyczajnie brzydki.
Ania Derda i Karolina Skrzypik z Trójmiasta postanowiły to zmienić. W 2013 roku rzuciły pracę w korporacji, żeby szyć kolorowe kalesony. Efektem ich pracy są Kalefixy. - To był tak naprawdę impuls. Przez dłuższy czas myślałyśmy intensywnie, co możemy zacząć robić na własną rękę, żeby zmienić swoje życie. Pewnego dnia Ania stwierdziła, żeby spróbować z kalesonami i... tak jakoś poszło! - przyznała Karolina w audycji "Na bogato".
PRZECZYTAJ: Michał Kędziora: Polacy coraz lepiej radzą sobie z modą

Dziewczyny dostrzegły, że temat męskiej bielizny zimowej to w Polsce nisza, którą można zagospodarować ciekawym pomysłem. Chodziło o przełamanie wstydliwych stereotypów i ukazanie kalesonów w nowym świetle. Kalefixy robią w Polsce przy współpracy rodzimych artystów, komiksiarzy i streetartowców. Ich prace przenoszą na dzianiny. - Robimy to, w co same głęboko wierzymy. Nie sięgamy po sztuczne tkaniny, stawiając na bawełnę. Wszystko jest w pełni nasze, rodzime, od projektów, przez materiały, aż po sposób sprzedaży - przekonywała Ania.
Kalefixy w niczym nie przypominają więc starych, brzydkich kalesonów, które odstraszały już swoim wyglądem. Czy zainteresowanie nimi okazało się wystarczające, by decyzja o odejściu dziewczyn z pracy w korporacji okazała się słuszna? Wysłuchajcie nagrania audycji "Na bogato".
ac/kd

Czytaj także

Fashion truck, czyli butik mobilny

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 10:00
Po food truckach przyszła moda na fashion trucki. Teraz oprócz hamburgerów i frytek możemy delektować się modą na kółkach. - Modowe ciężarówki pełnią nie tylko funkcję butików, ale są także miejscem, gdzie można przyjść i pogadać - opowiada blogerka Harel. - W gigantycznej galerii handlowej nie ma mowy o takiej atmosferze. Ani o takim asortymencie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eko moda - chwilowy trend czy stała tendencja?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 14:00
Brytyjska projektantka Suzanne Lee hoduje materiał z zielonej herbaty, drożdży, cukru i garstki bakterii, z których po kilku tygodniach tworzy się organiczna tkanina. Lee "szyje" z niego bluzki, kurtki, kimona, a w zasadzie rzeźbi je, kiedy materiał jest jeszcze mokry i plastyczny. - Projekt jest ciekawy, ale trudno mu wróżyć szansę na wielki sukces - powiedziała Anna Pięta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Maślak: na tytuł mistera wpływ ma osobowość

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 11:55
Po tym, jak zwyciężył w konkursie Mister Polski 2014, Rafała Maślaka okrzyknięto najprzystojniejszym polskim strażakiem. Ostatnie miesiące to wielki zwrot w życiu skromnego 25-latka z Gorczycy. - Na początku trudno mi było przywyknąć do tego zamieszania wokół mojej osoby, ale teraz już jest ok - powiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń