Arlena Witt uczy, jak mówić "po cudzemu"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 12:50
- Ja nie wygarniam i nie piętnuję, tylko mówię to, co myślę - śmieje się Arlena Witt - blogerka, która w sieci dba o czystość języka polskiego, a także uczy Polaków jak poprawnie wymawiać angielskie słowa.
Audio
  • Alena Witt opowiada o tym, jakie błędy najczęściej popełniają Polacy, którzy uczą się języka angielskiego (Nawiedzeni/Czwórka)
W jednym z odcinków Po cudzemu Arlena Witt uczy, jak wymawiać nazwy takich gier jak Minecraft, League of Legends, czy GTA
W jednym z odcinków "Po cudzemu" Arlena Witt uczy, jak wymawiać nazwy takich gier jak "Minecraft", "League of Legends", czy "GTA" Foto: mat. prywatne/YouTube

Czytaj także
kaseta 1200.jpg
Bloger Turpat wie, czego "gimby nie znajo"

Nam m. in. tłumaczy, czym różni się polskie powitanie od angielskiego. - W kulturze anglojęzycznej używa się imion swoich rozmówców. Tymczasem w Polsce rozmawiamy ze sobą bezosobowo - wyjaśnia. - "Kolega pomoże", "koleżanka zrobi", a nie "Piotrek pomoże" czy "Kasia zrobi".

Arlena Witt, która na naszej antenie zagości na dłużej, opowiada także o tym, jakie atrakcje przygotowała dla słuchaczy Czwórki i zdradza, co o wspólnego mają polski Wacek z angielskim Richardem.

***

Tytuł audycji: Nawiedzeni

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Arlena Witt (blogerka "Wittamina", "Po cudzemu")

Data emisji: 13.10.2015

Godzina emisji: 12.00

kul/kd

Czytaj także

JDabrowsky: staram się rozbawić ludzi

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 14:00
Youtuber Janek Dąbrowski prowadzi kanał o grach komputerowych. Zabawne komentarze do Minecrafta, GTA i Simsów przysporzyły mu ponad pół miliona fanów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Creepypasty JDabrowsky'ego i Thora

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 09:30
Pojawiły się w sieci, żeby straszyć internautów. U nas najlepsze creepypasty interpretuje ekipa Terefere.
rozwiń zwiń