#NightLiveSesssion - druga odsłona z Oly.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 10:16
Druga odsłona #NightLiveSession przy zgaszonym świetle należała do Oly. - czyli Oli Komsty, której towarzyszył instrumentalista Andrzej Konieczny. Posłuchaliśmy kilku jej własnych utworów w wersji akustycznej oraz specjalnie przygotowanego coveru Arcade Fire "The Suburbs".
Audio
  • #NightLiveSesssion nr 2. Oly. na żywo na nocnej scenie Czwórki (Off Control/Czwórka)
Od prawej: Andrzej Konieczny, Ola Komsta i Mateusz Tomaszuk w Czwórce. NightLiveSession - odsłona druga
Od prawej: Andrzej Konieczny, Ola Komsta i Mateusz Tomaszuk w Czwórce. #NightLiveSession - odsłona drugaFoto: Czwórka

Oly. to młoda artystka o charakterystycznym, delikatnym głosie i wyjątkowym instrumentarium - ukulele, kalimba, gitara elektryczna i elektronika. W Czwórce, przed akustycznym koncertem, zdradziła kilka szczegółów dotyczących jej nowego, drugiego krążka. - To będzie totalna niespodzianka, nie tylko jeśli chodzi o to, co się na tej płycie pojawi, ale także ze względu na sam sposób powstania - mówiła Ola Komsta. - Esencją pracy nad nią będzie wyjazd na łono natury w zupełnie odseparowanym miejscu. Pomysły i doświadczenia z ostatnich lat chcemy zebrać w jedno - dodała.

Na pierwszym, debiutanckim i świetnie przyjętym albumie Oly. zatytułowanym "Home" wystąpił gościnnie islandzki muzyk Low Roar, a także artyści z wytwórni NEXTPOP: Fismoll, Kari, Baasch czy Milky Wishlake. W Czwórce, oprócz coveru Arcade Fire, Oly. i Andrzej Konieczny zagrali piosenki z nowego materiału, a także te, które z różnych powodów nie znalazły się na pierwszym albumie. 

Sprawdź też:
create koncert 1200.JPG
#NightLiveSesssion - pierwsza odsłona z Create

Radiowe sesje akustyczne zachwycają od dawna. Ich prekursorem był kiedyś John Peel z Radia BBC. Ta tradycja kontynuowana jest również dziś w Czwórce. W pierwszej odsłonie cyklu na naszej scenie wybrzmiały dźwięki grupy Create, którzy zagrali m.in cover Dawida Podsiadło "4:30" oraz swoje utwory w wersjach akustycznych.

Zapraszamy do wysłuchania całej, poniedziałkowej audycji "Off Control" z 22.05.2017, w której Mateusz Tomaszuk jak zwykle zaserwował garść nocnych i alternatywnych brzmień: 1. godzina <<<, 2. godzina <<<. 

***

Tytuł audycji: Off Control

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Goście: Oly. czyli Ola Komsta (artystka, wokalistka, instrumentalistka i twórczyni piosenek), Andrzej Konieczny (instrumentalista)

Data emisji: 23.05.2017

Godzina emisji: 22.23

jsz/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Iga Krefft: gdy komponuję, mam motyle w brzuchu

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 22:00
Iga Krefft, znana Polakom z małego ekranu, teraz swoją przyszłość wiąże z... muzyką. Właśnie - już jako Ofelia Daniels - wydała debiutancką płytę "Ofelia". - Wciąż szukam nowych ścieżek, nowych wartości. Gdy piszę, doznaję olśnienia, a w brzuchu zaczynają mi latać motyle - mówi artystka w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy krążek Slowdive. Shoegaze w wielkim stylu

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 10:00
- Bardzo dziwne, że gatunek shoegaze był kiedyś, w latach 90., uznawany za uwłaczający. Mam nadzieję, że dla młodego pokolenia ta muzyka stanie się ważna - mówił w rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem Christian Savill, gitarzysta brytyjskiej formacji Slowdive, która po 22 latach wraca z nowym albumem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Swiernalis. Wymagający jak język polski

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2017 16:12
-Jakiś czas temu zdałem sobie sprawę, że nasz język jest przepiękny. Jest wybredny i ciężko go okiełznać, jednak jeśli się uda to efekty mogą być piorunujące - mówił w "Artystycznym wybiegu" muzyk, twórca piosenek i elegancki nihilista.
rozwiń zwiń