X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Modernizacja Afryki to proces złożony

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 09:30
Proces dynamicznych zmian świata pozimnowojennego dotyczy też Czarnego Lądu. Afryka wybudziła się już z kolonizacji, ale do pełnej stabilizacji wciąż daleko.
Audio
  • Jedną z przeszkód na drodze do modernizacji Afryki jest ogromne zróżnicowanie kulturowo-ekonomiczne kontynentu (Czwórka/Pani Tomu)
Żyrafa w Parku Narodowym Nairobi, Kenia
Żyrafa w Parku Narodowym Nairobi, KeniaFoto: Mkimemia/Wikipedia

/

Na Afrykę patrzyliśmy dotąd głównie przez pryzmat dystansów rozwojowych, tendencji autorytarnych w ramach systemów politycznych poszczególnych państw czy też konfliktów etnicznych i międzynarodowych. Do pewnego stopnia jest to spuścizna kolonializmu.
- To była specyficzna forma obcej dominacji i próba narzucenia kultury europejskiej zupełnie obcemu podłożu kulturowo-cywilizacyjnemu. Pozostawiła po sobie ogromne zmiany na każdym właściwie gruncie. Powstały nowe państwa, rozbite zostały tradycyjne struktury społeczne - opowiedział specjalista ds. Afryki, dr Wiesław Lizak.
Autor książki "Afrykańskie instytucje bezpieczeństwa" przekonywał, że modernizacja kontynentu to proces złożony. - Afryka liczy sobie 54 państwa. Są miejsca, takie jak zdestabilizowany Sudan Południowy, gdzie o bezpieczeństwie, spokoju nie ma mowy. To znacznie utrudnia procesy pokojowe i wypracowanie wspólnej linii postępowania, która popchnęłaby Afrykę do przodu.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: dr Wiesław Lizak, autor książki "Afrykańskie instytucje bezpieczeństwa"

Data emisji: 18.02.2015

Godzina emisji: 19.00

ac, pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Hugo-Bader: dziennikarstwo to moje przeznaczenie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 13:22
Reportaż "Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak" to kolejny doskonały reportaż w karierze Jacka Hugo-Badera. Książka ukazała się wiosną 2014 roku i była pierwszą pozycją w karierze dziennikarza, której akcja nie rozgrywała się w Rosji albo byłych republikach radzieckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obraz współczesnych Polek. "Emocjonalne i pamiętliwe"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 13:00
"Polki. Spełnione Profesjonalistki, Rodzinne Panie Domu czy Obywatelki Świata?" - to tytuł książki, której współautorkę - Katarzynę Pawlikowską gościliśmy w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marc Elsberg: system nas oplótł

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 17:30
Thriller naukowy "Blackout" Marca Elsberga to przerażająca wizja Europy, która zostaje odcięta od prądu. W jeden dzień Stary Kontynent pogrąża się w chaosie...
rozwiń zwiń