Skandynawia - życie w dobrobycie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 08:30
- Polepszanie jakości życia to centralny cel skandynawskiej polityki publicznej - mówi prof. Włodzimierz Anioł.
Audio
Dania od lat znajduje się w ścisłej czołówce najszczęśliwszych narodów na świecie. Mieszka tam także największy odsetek szczęśliwych rodziców i ludzi młodych
Dania od lat znajduje się w ścisłej czołówce najszczęśliwszych narodów na świecie. Mieszka tam także największy odsetek szczęśliwych rodziców i ludzi młodychFoto: Depositphotos

- W przypadku Skandynawów mówimy o specyficznym modelu państwa, które łączy hojność socjalną z bardzo konkurencyjną gospodarką i wysokim rozwojem technologicznym - tłumaczy prof. Anioł.

Dlatego też, zdaniem autora książki "Szlak Norden. Modernizacja po skandynawsku", korzystanie z doświadczeń państw skandynawskich jest najlepszym rozwiązaniem w obliczu globalnych wyzwań XXI wieku.

Gość Czwórki tłumaczy, jak osiągnąć szczodrość w polityce społecznej, dlaczego w Polsce nie zrealizuje się "american dream" i skąd u Duńczyków bierze się najwyższy poziom szczęścia w Europie.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: prof. Włodzimierz Anioł

Data emisji: 12.03.2015

Godzina emisji: 19.00

kul/iwo

Czytaj także

Konserwatystki czy feministki? Obraz współczesnych Polek

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 16:03
Polki - spełnione profesjonalistki, rodzinne panie domu czy obywatelki świata? - o tym opowie pisarka Katarzyna Pawlikowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klucz do sukcesu tkwi w wolności

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 11:40
- Tylko wykorzystując w pełni wolność i dany nam talent, angażując się w pełni w to, co robimy, możemy osiągnąć sukces - uważa mentor i diagnostyk rozwojowy Robert Krool.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płeć kulturowa. Kontrowersje wokół gender

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2015 09:50
Słowo "gender" było przyczyną niemałego zamieszania i sporych kontrowersji. Wydana niedawno "Encyklopedia gender" przystępnym językiem opowiada o jednej z prężniej rozwijających się dyscyplin, czyli psychologii płci.
rozwiń zwiń