X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Klucz do sukcesu tkwi w wolności

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 11:40
- Tylko wykorzystując w pełni wolność i dany nam talent, angażując się w pełni w to, co robimy, możemy osiągnąć sukces - uważa mentor i diagnostyk rozwojowy Robert Krool.
Audio
  • "Na okruchach uważności. Presja a użyteczność" to książka o tym, jak wykorzystywać w pełni dany nam talent i możliwości (Czwórka/Pani Tomu)
Często to, co daje nam przyjemność, nie jest wcale elementem dającym nam ostatecznie szczęście
Często to, co daje nam przyjemność, nie jest wcale elementem dającym nam ostatecznie szczęścieFoto: Glow Images

/

Gość Czwórki jest współautorem książki "Na okruchach uważności. Presja a użyteczność", którą napisał razem z dr. Jarosławem Sikorą. - W tej pozycji zaproponowaliśmy coś, co nazwaliśmy wrażliwym zatrzymaniem nad właściwą niejasnością. Ta uważność jest potrzebna, żeby tę niejasność dostrzec w środku. To są niebywale ważne kompetencje, poszukiwane przez doradców personalnych. Na zewnątrz jednak ich nie widać - opowiadał Krool.
Jego zdaniem możemy w pełni wykorzystać dane nam możliwość oraz talent dopiero wtedy, gdy odstawimy na bok czynniki przeszkadzające nam w całkowitej koncentracji na celu. - Często jest tak, że skupiamy się na tym, co ma nam dawać przyjemność, a w ogóle nie daje nam szczęścia w ostatecznym rozrachunku - sprecyzował.
W dalszej części rozmowy Krool opowiedział, jak powstawała książka "Na okruchach uważności. Presja a użyteczność". Wyjaśnił też, w jaki sposób powinniśmy wprowadzić się w stan wewnętrznego niepokoju i niepewności, na podstawie których uda się precyzyjnie określić nasze potrzeby i znaleźć drogę do pełnej samorealizacji.
***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Robert Krool, współautor książki "Na okruchach uważności. Presja a użyteczność"

Data emisji: 28.01.2015
Godzina emisji: 19.00
ac/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Szczygieł: dobry reporter swoje ja chowa do kieszeni

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 10:30
Napisanie dobrego reportażu to największe możliwe dziennikarskie wyzwanie. Mariusz Szczygieł w tej dziedzinie osiągnął prawdziwe mistrzostwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludwika Włodek - prawnuczka Iwaszkiewicza tropi ludzkie historie

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 09:00
- Ludzie się różnią - to ulubione powiedzenie w rodzinie Iwaszkiewiczów - mówi Ludwika Włodek, prawnuczka wybitnego pisarza. - Staram się o tym pamiętać opowiadając własne historie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obraz współczesnych Polek. "Emocjonalne i pamiętliwe"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 13:00
"Polki. Spełnione Profesjonalistki, Rodzinne Panie Domu czy Obywatelki Świata?" - to tytuł książki, której współautorkę - Katarzynę Pawlikowską gościliśmy w Czwórce.
rozwiń zwiń