Klucz do sukcesu tkwi w wolności

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 11:40
- Tylko wykorzystując w pełni wolność i dany nam talent, angażując się w pełni w to, co robimy, możemy osiągnąć sukces - uważa mentor i diagnostyk rozwojowy Robert Krool.
Audio
  • "Na okruchach uważności. Presja a użyteczność" to książka o tym, jak wykorzystywać w pełni dany nam talent i możliwości (Czwórka/Pani Tomu)
Często to, co daje nam przyjemność, nie jest wcale elementem dającym nam ostatecznie szczęście
Często to, co daje nam przyjemność, nie jest wcale elementem dającym nam ostatecznie szczęścieFoto: Glow Images

/

Gość Czwórki jest współautorem książki "Na okruchach uważności. Presja a użyteczność", którą napisał razem z dr. Jarosławem Sikorą. - W tej pozycji zaproponowaliśmy coś, co nazwaliśmy wrażliwym zatrzymaniem nad właściwą niejasnością. Ta uważność jest potrzebna, żeby tę niejasność dostrzec w środku. To są niebywale ważne kompetencje, poszukiwane przez doradców personalnych. Na zewnątrz jednak ich nie widać - opowiadał Krool.
Jego zdaniem możemy w pełni wykorzystać dane nam możliwość oraz talent dopiero wtedy, gdy odstawimy na bok czynniki przeszkadzające nam w całkowitej koncentracji na celu. - Często jest tak, że skupiamy się na tym, co ma nam dawać przyjemność, a w ogóle nie daje nam szczęścia w ostatecznym rozrachunku - sprecyzował.
W dalszej części rozmowy Krool opowiedział, jak powstawała książka "Na okruchach uważności. Presja a użyteczność". Wyjaśnił też, w jaki sposób powinniśmy wprowadzić się w stan wewnętrznego niepokoju i niepewności, na podstawie których uda się precyzyjnie określić nasze potrzeby i znaleźć drogę do pełnej samorealizacji.
***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Robert Krool, współautor książki "Na okruchach uważności. Presja a użyteczność"

Data emisji: 28.01.2015
Godzina emisji: 19.00
ac/mk

Czytaj także

Mariusz Szczygieł: dobry reporter swoje ja chowa do kieszeni

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 10:30
Napisanie dobrego reportażu to największe możliwe dziennikarskie wyzwanie. Mariusz Szczygieł w tej dziedzinie osiągnął prawdziwe mistrzostwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludwika Włodek - prawnuczka Iwaszkiewicza tropi ludzkie historie

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 09:00
- Ludzie się różnią - to ulubione powiedzenie w rodzinie Iwaszkiewiczów - mówi Ludwika Włodek, prawnuczka wybitnego pisarza. - Staram się o tym pamiętać opowiadając własne historie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obraz współczesnych Polek. "Emocjonalne i pamiętliwe"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 13:00
"Polki. Spełnione Profesjonalistki, Rodzinne Panie Domu czy Obywatelki Świata?" - to tytuł książki, której współautorkę - Katarzynę Pawlikowską gościliśmy w Czwórce.
rozwiń zwiń