Porucznik Stawropulos na tropie greckich zagadek

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 11:40
Połączyło ich morze i miłość do żeglowania. Upust swoim pasjom Adam Widmański i Stanisław Tekieli dali w kryminale "Porucznik Stawropulos i tajemnica Lewity".
Audio
  • Adam Widmański i Stanisław Tekieli - autorzy kryminału "Porucznik Stawropulos i tajemnica Lewity" - opowiadają o swojej książce (Pani tomu/Czwórka)
Grecka wyspa Lewika leży w archipelagu Dodekanez. Mieszka na niej tylko jedna rodzina, która prowadzi tawernę dla przypływających żeglarzy
Grecka wyspa Lewika leży w archipelagu Dodekanez. Mieszka na niej tylko jedna rodzina, która prowadzi tawernę dla przypływających żeglarzy Foto: Pixabay/jarekgrafik/dom. publiczna

Akcja książki dzieje się na greckiej wysepce Lewicie. - Można do niej dotrzeć tylko na własnej łódce, nie kursuje tam żaden transport morski - opowiada Stanisław Tekieli. - Miejsce, z którego nie ma się jak wydostać, wydało mi ciekawym punktem wyjścia dla kryminału.

Czytaj także
książka 1200.jpg
"Ludzka skaza". Książka o ludziach niedoskonałych

Motywem przewodnim opowieści jest zniknięcie Agnieszki Grabowskiej - turystki z Polski, która uczestniczy w uczcie w tamtejszej tawernie. W poszukiwanie zaginionej kobiety angażuje się porucznik Konstantinos Stawropulos - To erudyta, który lubi zajrzeć do kieliszka - opowiadają Tekieli i Widmański. - Ma polskie korzenie, ale serce oddał Grecji.     

Goście Czwórki tłumaczą, dlaczego ich książkę można nazwać "kulinarnym kryminałem" i zdradzają, gdzie w Grecji działa... Instytut Wyobraźni Morskiej.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Goście: Adam Widmański, Stanisław Tekieli (autorzy książki "Porucznik Stawropulos i tajemnica Lewity"

Data emisji: 14.01.2015

Godzina emisji: 19.00

kul/pj

Czytaj także

"Millennium. Co nas nie zabije" – na tę książkę czekają miliony ludzi

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 13:00
Dawno żadna publikacja nie była owiana tak wielką tajemnicą, jak "Millennium. Co nas nie zabije" autorstwa Davida Lagercrantza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marta Reich i jej "Morderstwo i cała reszta"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 13:50
Dziennikarka kobiecego pisma przeprowadza wywiad z jedną z najbogatszych kobiet w Polsce. Kilka dni później bizneswoman zostaje zamordowana, a redaktorka wszczyna własne śledztwo.
rozwiń zwiń