Marta Reich i jej "Morderstwo i cała reszta"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 13:50
Dziennikarka kobiecego pisma przeprowadza wywiad z jedną z najbogatszych kobiet w Polsce. Kilka dni później bizneswoman zostaje zamordowana, a redaktorka wszczyna własne śledztwo.
Audio
  • Marta Reich o swojej książce "Morderstwo i cała reszta" (Dzień Kobiet/Czwórka)
Książka Morderstwo i cała reszta ma 850 stron, ale wciąga od samego początku
Książka "Morderstwo i cała reszta" ma 850 stron, ale wciąga od samego początkuFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Tak zaczyna się pierwsza książka Marty Reich, na co dzień zajmującej się marketingiem marek luksusowych. Autorka zapewnia, że choć z wykształcenia jest politologiem i ekonomistką, sporo wie o pisaniu kryminałów, bo od dziecka zaczytywała się w książkach Agathy Christie.

- Kryminał pisze się trochę do przodu, a trochę do tyłu. Do przodu krok po kroku planuje się całą akcję, którą poznaje czytelnik. Ale całą intrygę trzeba zaplanować niejako do tyłu, tzn. najpierw trzeba napisać sobie bardzo dokładnie, co się tak naprawdę wydarzyło, czyli ten element, który czytelnik poznaje na końcu - wyjaśnia Marta Reich.

Pisarka zdradza też, gdzie poznała świat mediów, który barwnie opisała w swojej debiutanckiej powieści i wyjaśnia, jak wplotła do fabuły swoje własne doświadczenia z komisariatu policji.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Katarzyna Dydo, Karina Terzoni

Gość: Marta Reich (autorka książki "Morderstwo i cała reszta")

Data emisji: 27.10.2015

Godzina emisji: 8.00

mg/kul

Czytaj także

Mariusz Czubaj: nie chcę być mroczniejszy od Skandynawów

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 12:00
Jeden z czołowych polskich autorów kryminałów, Mariusz Czubaj, wydał nową książkę pt. "Piąty Beatles". - To rasowy kryminał - mówi autor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Millennium. Co nas nie zabije" – na tę książkę czekają miliony ludzi

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 13:00
Dawno żadna publikacja nie była owiana tak wielką tajemnicą, jak "Millennium. Co nas nie zabije" autorstwa Davida Lagercrantza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aneta Jadowska: "Ropuszki" to pożegnanie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 13:15
Autorka polskich powieści fantasy właśnie wydała zbiór opowiadań "Ropuszki". W "Stacji Kultura" wyznała, że ta książka to pożegnanie z Dorą Wilk, główną bohaterką kultowych powieści.
rozwiń zwiń