"Miejsce odosobnienia", czyli książka do oglądania

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 13:10
- Ci, którzy przeczytali książkę mówią, że jest ona bardzo filmowa. Mnie to nie dziwi, w końcu moim pierwszym zawodem jest scenariopisarstwo - mówi Cezary Harasimowicz, autor scenariusza m.in. do "300 mil do nieba".
Audio
  • Cezary Harasimowicz opowiada o swojej książce "Miejsce odosobnienia" (Pani tomu/Czwórka)
Zdaniem krytyków Miejsce odosobnienia to znakomicie poprowadzony thriller polityczny Cezarego Harasimowicza  znanego aktora i scenarzysty
Zdaniem krytyków "Miejsce odosobnienia" to znakomicie poprowadzony thriller polityczny Cezarego Harasimowicza – znanego aktora i scenarzystyFoto: Pixabay/perronjeremie/dom. publiczna

Akcja powieści dzieję się współcześnie i opowiada o brudnej polityce, sekretach natowskich o najwyższym stopniu tajności i tajemniczych samolotach lądujących na małych polskich lotniskach. - Zająłem się więzieniami CIA w Polsce i czymś, co określam jako stan wojny, w którym się znaleźliśmy - wyjaśnia autor.

Główną bohaterką "Miejsca odosobnienia" jest porucznik Ewa Górska. Kobieca bohaterka - zdaniem gościa Czwórki - daje autorowi większe pole do popisu i możliwość nieoczywistych rozwiązań. Cezary Harasimowicz zdradza też, jaką rolę w jego twórczości pełnią mężczyźni oraz gdzie znajduje się tytułowe "miejsce odosobnienia". 

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Cezary Harasimowicz (scenarzysta, dramaturg, autor książki "Miejsce odosobnienia")

Data emisji: 11.05.2016

Godzina emisji: 19.00

kul/pj

Czytaj także

"Twarz z lustra" - książka o emocjach i przemijaniu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 13:32
- Jestem często zaskakiwana sugestiami o tym, jacy są moi bohaterowie. Okazało się, że po napisaniu książki zaczęli w wyobraźni czytelników żyć własnym życiem - mówiła prof. Elżbieta Wichrowska, autorka książki "Twarz z lustra".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Janusz L. Wiśniewski o tym, dlaczego kradnie historie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 15:00
- Pisanie książek powoduje, że cały czas muszę się uczyć. I muszę słuchać ludzi, żeby mieć prawdziwe historie - wyznaje Janusz Leon Wiśniewski - naukowiec i pisarz, który w ciągu 15 lat wydał ponad 20 powieści.
rozwiń zwiń