Spoiwo: "Martial Hearts" to pamiętnik z przebytej drogi

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 09:40
Po pięciu latach przerwy post-rockowy zespół Spoiwo powrócił z nową płytą. - "Martial Hearts" to portret przebytej drogi i komentarz do współczesnej rzeczywistości - mówią muzycy.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Nejron Photo

To pierwszy album zespołu, na którym pojawiają się wokal i teksty. - Pracując nad poprzednimi krążkami post-rockowa forma była dla nas najbardziej atrakcyjna, jeśli chodzi o sam przekaz emocji. Niepotrzebne były nam do tego słowa, zastępowaliśmy je pogłosami i delayami - tłumaczą Patryk Piątkowski i Piotr Gierzyński. - Z biegiem czasu nasze muzyczne horyzonty zaczęły się poszerzać i postanowiliśmy poszukać nowych form artystycznego wyrazu.

Posłuchaj
09:18 CZWORKA Rock Blok - Spoiwo 05.03.2021.mp3 Muzycy zespołu Spoiwo o nowej płycie (Rock Blok/Czwórka) 

Nowa płyta zawiera 8 nowych kompozycji. Za miks nowego materiału odpowiada laureat Fryderyka, Maciej Wojcieszkiewicz - na co dzień będącym częścią elektronicznego duetu LASY. Stąd też "Martial Hearts" eksploatuje elektronikę, tłumi dotychczasową eksplozywność kompozycji i przesuwa ciężar emocjonalny - z ekspresyjności na symboliczność. 

SPOIWO - Wild Eyes / SPOIWO

Zespół Spoiwo pochodzi z Gdańska i choć na scenie istnieje już od 12 lat, na koncie ma dopiero dwie płyty. - Kiedy zaczęliśmy się spotykać na próbach, byliśmy muzycznymi amatorami, uczyliśmy się grać na instrumentach i długo dojrzewaliśmy - wspominają rozmówcy Bartka Koziczyńskiego. - To, że do tej pory nagraliśmy tylko trzy płyty, wynika z faktu, że przy każdej produkcji staraliśmy się dojść do perfekcji. To dość utopijne działanie, ale w tamtym momencie jedyne dla nas słuszne - podsumowują.

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Patryk Piątkowski (klawiszowiec), Piotr Gierzyński (gitarzysta i wokalista)

Data emisji: 05.03.2021

Godzina emisji: 22.10

kul/pj

Czytaj także

Lesław o "Alfa Centauri": chciałem nagrać płytę idealną

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 22:01
"Alfa Centauri" to nadchodzący wielkimi krokami krążek Komet. - Nagrania zajęły nam dwa miesiące, ale w fazie konceptualnej prace trwały być może nawet pięć lat. Chciałem nagrać płytę, która byłaby pikiem moich możliwości – mówił Lesław.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grupa "Hai". Między rockiem a poezją

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 22:01
"Hai" oznacza określenia "organiczny, żywy". - Taki też jest ten projekt - opowiadał wokalista i gitarzysta, a także twórca grupy Eddie.
rozwiń zwiń