Amarok wraca z nowym krążkiem. "Przywołał nas wilk"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 12:53
Progresywny rock, elektroniczne brzmienia i folkowy sznyt - taki materiał Amarok zawarł na ukazującej się już 23 czerwca 2017 roku płycie "Hunt". W Czwórce słuchaliśmy jej premierowo z artystami z zespołu Martą i Michałem Wojtasami. 
Audio
  • Jak brzmi nowy krążek Amaroka "Hunt"? (Rock Blok/Czwórka)
Michał Wojtas i Marta Wojtas z Amaroka w Czwórce
Michał Wojtas i Marta Wojtas z Amaroka w CzwórceFoto: Czwórka
Sprawdź też:
Hot Water 1200x660.JPG
Hot Water. Rockowe granie w stylu lat 90.

- Słucham wielu gitarzystów, moją edukację muzyczną zacząłem jednak od słuchania kaset z muzyką Jean-Michela Jarre'a. Brzmienia elektroniczne są dla mnie naturalne. Wszędzie gdzie grałem elektronika była obecna - mówił wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista Michał Wojtas. Z kolei autorka tekstów i perkusistka Marta Wojtas opowiadała między innymi o tym, skąd pochodzą egzotyczne instrumenty na krążku "Hunt" wykorzystane. - Teraz już nie mamy na nie w domu miejsca. Michał przywozi je z różnych wypraw, dlatego wiążą się one z konkretnymi historiami, ludźmi i miejscami - zdradzała.

Posłuchaj także:
artur rojek 1200 pap.jpg
Artur Rojek: na OFF-ie niemożliwe staje się możliwe

Nazwa zespołu Amarok nie przypadkowo jest taka sama jak kultowy album Mike'a Oldfielda, a zaproszeni muzycy nie ukrywają, że inspiracje czerpią właśnie z muzyki tego artysty oraz legendarnego zespołu Pink Floyd. W rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim Michał i Marta Wojtasowie opowiadali też między innymi o tym, jak nad krążkiem "Hunt" pracowali, kto na nim zagrał na duduku, co się stało z ich bardziej popowym projektem Uniqplan oraz gdzie znajdują się kręte schody, o których opowiada jeden z utworów płyty "Hunt".

Zapraszamy też do wysłuchania całości programu z 14.06.2017: 1. godzina <<< i 2. godzina <<<

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Marta Wojtas i Michał Wojtas (zespół Amarok)

Data emisji: 14.06.2017

Godzina emisji: 22.13

jsz/kd

Czytaj także

POTH. Mniej wolumenu, a więcej treści

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 11:30
- Na naszej nowej płycie "Przemiany", która ukazuje się już 19 maja, staraliśmy się grać mniej i więcej zarazem - podkreślił w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim gitarzysta POTH Krzysztof Pikuła.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Proces: wesoło do końca nie jest

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 13:30
- Chodzi nam bardziej o proces twórczy, a nie straszne sądy czy "Proces" Franza Kafki - wyjaśniali w Rock Bloku muzycy z zespołu Proces: Piotr Połać, wokalista i Dariusz Brzozowski, perkusista.
rozwiń zwiń