Proces: wesoło do końca nie jest

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 13:30
- Chodzi nam bardziej o proces twórczy, a nie straszne sądy czy "Proces" Franza Kafki - wyjaśniali w Rock Bloku muzycy z zespołu Proces: Piotr Połać, wokalista i Dariusz Brzozowski, perkusista.
Audio
  • Piotr Połać i Dariusz Brzozowski z zespołu Proces o albumie "Łzy" i założeniach ich projektu (Rock Blok/Czwórka)
Piotr Połać (wokal) i  Dariusz Brzozowski (perkusja) z zespołu Proces w Czwórce
Piotr Połać (wokal) i Dariusz Brzozowski (perkusja) z zespołu Proces w CzwórceFoto: Czwórka

Dariusz Brzozowski Metal to najbardziej wymagający rodzaj muzyki. Dla perkusisty to fizyczna robota, trzeba być bardzo precyzyjnym. W Procesie chcemy stworzyć nowe emocje, coś od podstaw 

W rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim zaproszeni muzycy opowiadali o swoich muzycznych korzeniach oraz o innych projektach, w których biorą udział i które ich ukształtowały. Ich wydany przez Polskie Radio krążek "Łzy" ma poważny charakter, jednak wokalista Procesu Piotr Połać ma też zacięcie parodystyczne - jest jednym z założycieli Braci Figo Fagot. - W pewnym momencie uznałem, że nie muszę grać jedynie pastiszowo - mówił Piotr Połać. Dariusz Brzozowski natomiast wspominał przede wszystkim swoje metalowe korzenie. - Od dziecka kręciła mnie muzyka buntu, która wyrażała moje emocje, to co we mnie w środku siedzi - zaznaczył.

"Łzy" zespołu Proces to album o różnych odcieniach smutku, a opowiada między innymi o przeżyciach lidera grupy. - To dotyczy mnie, bo jestem z patchworkowej rodziny - wyznał Piotr Połać. - Nie ukrywam, że w samym przekazie "Łzy" wesołe nie są, a ja nie jestem wesołym człowiekiem - dodał.

Słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórkowego studia dowiecie się też, jak doszło do spotkania muzyków Procesu, w jakim obecnie grają składzie oraz gdzie w najbliższym czasie będzie można ich usłyszeć. Przekonacie się też, jak brzmią niektóre utwory z albumu "Łzy".

Sprawdź też:
kazik i proforma 1200.jpg
Kazik i ProForma. Jak "zagospodarowali" tatę Kazika?

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Piotr Połać (wokalista) i Dariusz Brozowski (perkusista) z zespołu Proces

Data emisji: 17.05.2017

Godzina emisji: 22.10

jsz

Czytaj także

Killing Silence. Grają hardrockowo

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 11:00
Pod koniec ubiegłego, 2016 roku wydali debiutancki krążek "Traces". W "Rock Bloku" wokalista i basista z Killing Silence - Ryan Pasko i Krzysztof Myśliwiec - opowiadali o powstaniu zespołu, a także o swoich muzycznych inspiracjach, w których nie brakuje ani Pearl Jam ani Mozarta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy krążek Slowdive. Shoegaze w wielkim stylu

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 10:00
- Bardzo dziwne, że gatunek shoegaze był kiedyś, w latach 90., uznawany za uwłaczający. Mam nadzieję, że dla młodego pokolenia ta muzyka stanie się ważna - mówił w rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem Christian Savill, gitarzysta brytyjskiej formacji Slowdive, która po 22 latach wraca z nowym albumem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

POTH. Mniej wolumenu, a więcej treści

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 11:30
- Na naszej nowej płycie "Przemiany", która ukazuje się już 19 maja, staraliśmy się grać mniej i więcej zarazem - podkreślił w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim gitarzysta POTH Krzysztof Pikuła.  
rozwiń zwiń