Tomasz Majewski: trener personalny walczy z naszym lenistwem

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 13:00
W trosce o zdrowie, dobre samopoczucie i piękną sylwetkę coraz więcej osób nie tylko decyduje się na uprawianie sportu, ale sięga też po pomoc trenerów personalnych.
Audio
  • - Trener personalny pomaga pokonać nasze lenistwo - przekonywał Tomasz Majewski (Czwórka/Rozbiegani)
Tomasz Majewski wywalczył złote medale podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie i Londynie
Tomasz Majewski wywalczył złote medale podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie i LondynieFoto: EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Niektórym nie wystarczy codzienna obecność na siłowni albo kilka kilometrów biegu na świeżym powietrzu. Żeby w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje nam aktywność fizyczna, sięgają po pomoc specjalistów. - Nie chodzi tylko o dostosowanie ćwiczeń do naszych możliwości, ale również o motywację - tłumaczył wybitny polski kulomiot, dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski. - Większość ludzi jest leniwych i bez pomocy drugiej osoby nie umie w pełni wykrzesać swojego potencjału - przekonywał.
Trener personalny Paweł Mączyński, drugi z gości audycji, jasno określił swoją rolę. - Trener nie jest od tego, żeby komuś wciskać bajki, ale wyznaczyć realne cele i pomagać w ich realizacji. Każdy z nas ma inne predyspozycje, inną budowę i do każdego podchodzimy inaczej - powiedział.
Zdaniem Tomasza Majewskiego bez treningu skrojonego na miarę nie ma szans na sukcesy w sporcie. Przy tak wąskiej specjalizacji konieczne jest maksymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału. Służy do tego nie tylko trening sportowy, ale też właściwa dieta oraz nastawienie psychiczne.
***
Tytuł audycji: Rozbiegani
Prowadziła:
Karina Terzoni
Goście: Tomasz Majewski (dwukrotny mistrz olimpijski), Paweł Mączyński (trener personalny)
Data emisji: 5.1.2015
Godzina emisji: 18.30
ac, pg

Czytaj także

Ewa Chodakowska: trening to impuls do zmian

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 19:43
- Rozstrzał wiekowy kobiet, które ze mną ćwiczą jest ogromny i to mnie cieszy najbardziej - przekonywała w Czwórce Ewa Chodakowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wracamy do formy po świętach

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 17:55
Powrót do szarej codzienności po kilkudniowej labie może być dla niektórych bolesny. Szczególnie wtedy, gdy spojrzą na wagę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trampolina do zdrowia i super sylwetki

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 19:02
Dotąd skakanie na trampolinie kojarzyło się z wesołym miasteczkiem i frajdą dla dzieci. Okazuje się jednak, że to fantastyczna forma ćwiczeń fizycznych.
rozwiń zwiń