Sportowy savoir-vivre. Czego nie robić w fitness klubie?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 07:00
Czy znasz etykietę, obowiązującą w klubach fitness? - Zasady dotyczą głównie sprzętu, ale także higieny osobistej użytkowników - mówią blogerki Magdalena Szulc i Małgorzata Kulczycka.
Audio
  • Jakie zasady obowiązują na siłowniach i w fitness klubach - mówią Magdalena Szulc i Małgorzata Kulczycka (Rozbiegani/Czwórka)
Efektywny i przyjemnie spędzony czas na siłowni albo w fitness klubie jest wynikiem przestrzegania zasad przez klub i jego klientów
Efektywny i przyjemnie spędzony czas na siłowni albo w fitness klubie jest wynikiem przestrzegania zasad przez klub i jego klientówFoto: Glowimages/East News

Magdalena Szulc i Małgorzata Kulczycka chodzą do klubów sportowych i sprawdzają czystość oraz jakość sprzętu, który się tam znajduje, oceniają atmosferę i kompetencje trenerów. - Ważne są małe "gifty", przyjemności, które ułatwiają i umilają pobyt w klubie, np. darmowa woda - opowiadały w Czwórce. Ich zdaniem jednak to nie tylko klub powinien przestrzegać pewnych zasad, klienci także. - Nie rezerwujmy sprzętu, jeśli na nim nie ćwiczymy, nie zabierajmy hantli i mat. Po skończonych ćwiczeniach odkładajmy sprzęt na miejsce - wymieniały.

Opowiadały także m.in. o podstawowych zasadach zachowania higieny w klubach sportowych, czyli m.in. samodzielnym dezynfekowaniu sprzętu, a także o tym, co w naszym zachowaniu - według nich - najbardziej może razić innych użytkowników siłowni.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Magdalena Szulc i Małgorzata Kulczycka (autorki bloga "Fit Testujemy")

Data emisji: 13.07.2015

Godzina emisji: 18.00

kd/mm

Czytaj także

Antigravity fitness, czyli ćwiczenia na hamaku

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 19:00
Powstała nowa forma fitnessu - ćwiczenia w powietrzu wykorzystujące elementy jogi i pilatesu. Taki trening rozciąga i wzmacnia mięśnie, a do tego daje wiele radości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Metamorfoza - jak schudnąć i zmienić swoje życie?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2015 10:18
Zaczęła ćwiczyć w 2012 roku, potem przeszła na dietę. W ciągu dwóch lat straciła 18 kg, a potem została trenerką fitnessu. Dziś Magdalena Sobieska zachęca innych do uprawiania sportu.
rozwiń zwiń