Droga do Rio. Pomóż polskim biegaczom!

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 13:55
Emil Dobrowolski, Kuba Nowak i Danusia Urbanik walczą o zakwalifikowanie się do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 roku i apelują do kibiców o finansowe wsparcie.
Audio
  • Biegacze o akcji "Droga do Rio" (Rozbiegani/Czwórka)
Biegacze przykładają się do treningów, ale muszą pamiętać też o odpowiedniej diecie i regeneracji
Biegacze przykładają się do treningów, ale muszą pamiętać też o odpowiedniej diecie i regeneracjiFoto: Pixabay/skeeze/dom. publiczna

Aby przygotować się do igrzysk olimpijskich, potrzeba niemałych funduszy. Pieniądze, które zostaną zebrane w ramach akcji "Droga do Rio", będą przeznaczone na udział sportowców w obozach treningowych, wsparcie fizjoterapeutów, odnowę biologiczną i suplementację.

- W Polsce może zdarzyć się tak, że napada śniegu po kolana i jedyne, co można zrobić, to pobiegać na bieżni mechanicznej albo truchtać. My wybieramy się do Stanów Zjednoczonych, w miejsce, gdzie są dobre warunki klimatyczne i sprzyjająca treningom wysokość ok. 1800 m n.p.m. - wyjaśniają sportowcy.

Opowiadają też, jak wygląda typowy dzień spędzony na obozie sportowym i wyjaśniają, jakie wyniki należy osiągnąć, by zakwalifikować się do udziału w olimpiadzie.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Emil Dobrowolski (srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Polski w maratonie) i Jakub Nowak (srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Polski) oraz Stefan Batory (prezes fundacji Run and Fun)

Data emisji: 19.12.2015

Godzina emisji: 12.00

mg/bch

Czytaj także

Maratony i biegi górskie. Sezon na sport w pełni!

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2015 12:43
W sobotniej audycji "Rozbiegani" w studiu pojawił się m.in. Marcin Dulnik - polski ambasador maratonu w Budapeszcie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rafał Bielawa i Kamil Klich. Ultrabiegacze na batonach i coli

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 16:00
Rafał Bielawa i Kamil Klich pokonali najdłuższy polski szlak turystyczny. - Na starcie czuliśmy, że wchodzimy w przygodę życia. Mało spaliśmy, mało jedliśmy. Długo nie spojrzymy na colę - mówią biegacze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adam Kszczot: sportowiec powinien być trochę egoistą

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 10:00
- Sport profesjonalny wymaga od człowieka egoizmu. Ale oczywiście tylko w pewnym zakresie - mówił Adam Kszczot w rozmowie z Kariną Terzoni.
rozwiń zwiń