Dominika Stelmach: "wybieguję" spokój

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 14:30
- Czuje się biegaczką, nie biegaczem - mówi gość Czwórki, mistrzyni Polski w długodystansowych biegach górskich. - Kobiety mają inne powody i motywy, żeby biegać. Ja biegam, by mieć chwilę dla siebie.
Audio
  • Dominika Stelmach, mistrzyni Polski w długodystansowych biegach górskich, opowiada Karinie Terzoni o swoim bieganiu i planach na ten rok (Rozbiegani/Czwórka)
Dominika Stelmach - biega, wygrywa, a w dodatku pracuje na pełen etat i wychowuje dwoje dzieci
Dominika Stelmach - biega, wygrywa, a w dodatku pracuje na pełen etat i wychowuje dwoje dzieciFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Dominika Stelmach na swoim koncie ma wiele zwycięstw. W Czwórce przyznaje, że jest dumna ze swoich tytułów, ale wciąż goni za marzeniami.

- Podjęłam ważną decyzję: bliższe mojemu sercu jest bieganie na dystansach ultra, czyli powyżej maratonu - zdradza w rozmowie z Kariną Terzoni. - W tym kierunku będę chciała pokierować moja skromną karierę.

Mimo tej deklaracji Dominika nie porzuca maratonów. Przyznaje, że lubi sprawdzać się na różnych dystansach, biegać i po płaskim i w górach. W audycji zdradza, jak wygląda jej trening, jak przygotowuje ciało i umysł do długich dystansów oraz jak reagują panowie, których wyprzedza na trasie biegu.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Dominika Stelmach (biegaczka, mistrzyni Polski w długodystansowych biegach górskich)

Data emisji: 27.02.2016

Godzina emisji: 11.00

pj/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kobieta w biegu". Bieganie ważniejsze niż trening

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 09:00
Miłość do biegania przywiozła ze Stanów Zjednoczonych. Dziś Katarzyna Żbikowska-Jusis prowadzi portal Biegaczki.pl i jest autorką książki, w której pisze o bieganiu z kobiecego punktu widzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maratony i biegi górskie. Sezon na sport w pełni!

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2015 12:43
W sobotniej audycji "Rozbiegani" w studiu pojawił się m.in. Marcin Dulnik - polski ambasador maratonu w Budapeszcie.
rozwiń zwiń