"Kobieta w biegu". Bieganie ważniejsze niż trening

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 09:00
Miłość do biegania przywiozła ze Stanów Zjednoczonych. Dziś Katarzyna Żbikowska-Jusis prowadzi portal Biegaczki.pl i jest autorką książki, w której pisze o bieganiu z kobiecego punktu widzenia.
Audio
  • Jak biegają kobiety? Rozmowa z Katarzyną Żbikowską-Jusis - autorką książki "Kobieta w biegu" (Rozbiegani/Czwórka)
Warto każdego dnia wygospodarować choćby pół godziny wyłącznie dla siebie
Warto każdego dnia wygospodarować choćby pół godziny wyłącznie dla siebieFoto: Glow Images/East News (zdjęcie ilustracyjne)

- Kobiety zasadniczo mają więcej obowiązków od mężczyzn, więc nie potrafią całkowicie oddać się treningowi, bo czeka pranie, zmywanie, prasowanie - tłumaczy gość Czwórki. - Dotyczy to zwłaszcza pań, które zaczynają biegać w późniejszym wieku. One rzadko kiedy są przekonane o tym, że mają prawo zrobić coś dla siebie.

Tymczasem taka decyzja może odmienić życie, dlatego warto zrobić pierwszy krok. - Wystarczy wyznaczyć sobie cel opatrzony zasadą "smart" - mówi autorka książki "Kobieta w biegu". - Mądre wyznaczanie tego, co chcemy osiągnąć, to jest najlepsza motywacja.

Katarzyna Żbikowska-Jusis opowiada także o wyjątkowym maratonie kobiet na Majorce i podpowiada, jak przygotować się do biegu na sto kilometrów. Zdradza także dlaczego bieganie jest dla niej ważniejsze niż trening.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Katarzyna Żbikowska-Jusis (autorka książki "Kobieta w biegu" i redaktor naczelna portalu Biegaczki.pl)

Data emisji: 24.08.2015

Godzina emisji: 18.00

kul/asz

Czytaj także

Bartosz Feifer udowadnia, że powrót do formy po wypadku jest możliwy!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 09:00
- Zwycięstwo to sposób myślenia - przekonuje Bartosz Feifer. Biegacz, który historię zmagań z kryzysem po poważnym wypadku oraz powrotu do formy opisał w książce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łebki od szpilki" - trudne macierzyństwo i radość życia

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 10:50
Agnieszka Szpila w swojej autobiografii pisze o toksycznym związku, samotnym wychowaniu niepełnosprawnych bliźniaczek i poszukiwaniu szczęścia mimo przeciwności losu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Charytatywny bieg z Morskiego Oka na Hel

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 09:00
Przemysław Ignaszewski, ultramaratończyk i weganin, we wrześniu przebiegnie cały kraj - od gór aż do morza. Wszystko dla swojej niepełnosprawnej siostrzenicy Małgosi.
rozwiń zwiń