Bear Girl: góry Północy to moje miejsce na Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016 12:00
Miała być, jak sama pisze, arabistką, ale zakochała się w terenach subpolarnych. Bear Girl, czyli Kamila Kielar to podróżniczka, która przemierza świat konno, na rowerze albo na stopa.
Audio
  • Kamila Kielar o podróżowaniu w rytmie slow i miłości do dzikiej przyrody (Rozbiegani/Czwórka)
W audycji Rozbiegani Karina Terzoni rozmawia z tymi, którzy nie wyobrażają sobie życia bez ruchu i bez pasji. Tym razem była to Bear Girl
W audycji "Rozbiegani" Karina Terzoni rozmawia z tymi, którzy nie wyobrażają sobie życia bez ruchu i bez pasji. Tym razem była to Bear GirlFoto: mat. własne/Bear Girl

Kocha ostry klimat Północy, dlatego w lipcu potrafi wybrać się do Laponii. - Gdy jest zbyt łatwo, nie jest dobrze. A na Północy trzeba się sprężać. Trzeba podróżować przede wszystkim głową, nie bać się i dobrze zaplanować podróż. Trzeba chcieć znaleźć się w trudnej sytuacji, a potem umieć sobie z nią poradzić. To mnie za każdym razem pcha w te rejony - mówiła w Czwórce.

Dziś Kamila Kielar ma na koncie 6 kontynentów, ponad 60 krajów i przyznaje, że to dopiero początek. - Czuję się przyrodnikiem, jestem związana z naturą, nie potrzebuję miast i zabytków. Wolę góry i przestrzenie, to moje miejsca na Ziemi - tłumaczyła w rozmowie z Kariną Terzoni.

Kamila Kielar potrafi wyjść cało ze spotkania z niedźwiedziem, przeżyć noc, chroniąc się pod śniegiem. A czy są jeszcze miejsca i wyzwania, których się boi? Jak przygotowuje się do swoich wypraw i co pociąga ją w slow travellingu? O tym także opowiadała w Czwórce.

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Kamila Kielar (podróżniczka, blogerka, miłośniczka koni i rajdów konnych w Bieszczadach)

Data emisji: 8.10.2016

Godzina emisji: 10.10

kd/pg

Czytaj także

"Przepis na bieganie". Bo w sporcie liczy się nie tylko wynik

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 15:23
Małgorzata Majewska to autorka książki "Przepis na bieganie". Gdy po wypadku nie dawano jej szans na powrót do sprawności, zawzięła się. Nie tylko powróciła do biegania, ale napisała też poradnik dla zawodników.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biegi 24-godzinne. Jak się przygotować?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 14:49
Andrzej Radzikowski i Paweł Szynal to dwaj zawodnicy, którzy regularnie uczestniczą w biegach 24-godzinnych i... zwyciężają. Jak przygotowują się do takich wyzwań?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jesienne bieganie. Jak przygotować się do maratonów?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 17:53
Jesień to sprawdzian dla wszystkich długodystansowców z wielomiesięcznych przygotowań do biegów. - Im więcej pracuje się wcześniej, tym na lepszą regenerację można sobie pozwolić tuż przed startem - mówił Kwiatkowski.
rozwiń zwiń