Biegi 24-godzinne. Jak się przygotować?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 14:49
Andrzej Radzikowski i Paweł Szynal to dwaj zawodnicy, którzy regularnie uczestniczą w biegach 24-godzinnych i... zwyciężają. Jak przygotowują się do takich wyzwań?
Audio
  • Ultramaratończycy Andrzej Radzikowski i Paweł Szynal opowiadają o zawodach i przygotowaniach do nich (Rozbiegani/Czwórka)
Polscy biegacze podczas startów w niemieckim Reichenbach
Polscy biegacze podczas startów w niemieckim ReichenbachFoto: Andrzej Radzikowski

Nie ulega wątpliwości, że Polacy to światowa potęga w biegach 24-godzinnych. M.in. Andrzej Radzikowski i Paweł Szynal pokazali formę zajmując najwyższe miejsca na podium w niemieckim Reichenbach. W Czwórce ultramaratończycy opowiadali o tym starcie, ale także o przygotowaniach do tego typu wyczerpujących zawodów. - Hardkorowe zmiany w treningach i w życiu, ale także hardkorowa dieta - mówił Szynal, a Radzikowski tłumaczył, jak "nastawić organizm na spalanie tłuszczów", by pojawiła się "energia, której nigdy nie brakuje".

W rozmowie z Kariną Terzoni wybitni sportowcy opowiadali także o startach, w których walczyć trzeba z… przyjaciółmi, ale również o psychologicznych aspektach ostatnich godzin takich biegów. Tłumaczyli też, w których zawodach planują wystartować w najbliższym czasie i jak zamierzają przygotować się do tych rywalizacji.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Andrzej Radzikowski i Paweł Szynal (ulatramaratończycy)

Data emisji: 30.07.2016

Godzina emisji: 10.15

kd/bch

Czytaj także

Kettlebells. Trening, który działa cuda?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 18:00
Treningi z kettlami dają siłę, poprawiają kondycję. - Większość osób, które przychodzą na zajęcia, to kobiety - mówi Emil Stanisławski, trener.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Apetyt a głód. Jak nie "zajadać" stresu?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 15:00
- Nie widzę nic złego w nagradzaniu się od czasu do czasu słodką przekąską, pod warunkiem, że nie jest to jedyny sposób radzenia sobie z emocjami - mówi psychodietetyk Małgorzata Kaczyńska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sposób na życie? Zostań trenerem triathlonu

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 14:29
- Żeby być certyfikowanym trenerem triathlonu, warto umieć pływać, biegać, jeździć na rowerze, ale nie ma testów sprawnościowych dla przyszłych trenerów - tłumaczyła Dota Szymborska, która jest certyfikowanym trenerem triathlonu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Przepis na bieganie". Bo w sporcie liczy się nie tylko wynik

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 15:23
Małgorzata Majewska to autorka książki "Przepis na bieganie". Gdy po wypadku nie dawano jej szans na powrót do sprawności, zawzięła się. Nie tylko powróciła do biegania, ale napisała też poradnik dla zawodników.
rozwiń zwiń