Jakub na antypodach. Jak się biega po Australii?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 13:50
- Ze względu na upały zawody biegowe w Australii zaczynają się bladym świtem. Na przykład o godz. 5.30. A na przekąskę zawodnicy zamiast batonów dostają pyszne, soczyste arbuzy i melony - opowiada biegacz i bloger Jakub Młynarczyk.
Audio
  • Jakub Młynarczyk o bieganiu po Australii i między kangurami (Rozbiegani/Czwórka)
Jakub Młynarczyk na trasie Ultra Trail Australia
Jakub Młynarczyk na trasie Ultra Trail AustraliaFoto: Ultra Trail Australia

Jakub Młynarczyk Australijczycy czasowo osiągają gorsze wyniki od Polaków, za to biegają więcej i chętniej. Widać to zwłaszcza w trakcie imprez biegowych, które przyciągają tłumy zawodników w każdym wieku

Gość Czwórki od kilku miesięcy mieszka w Australii i tam oddaje się swoim pasjom - biega, podróżuje i poznaje lokalne smaki. - Jednym z ważniejszych doświadczeń był bieg na 14 km ulicami Sidney, w którym brało udział 80 tysięcy uczestników. Ponieważ nigdy wcześniej nie startowałem w imprezach tego organizatora, nie zostałem dopuszczony do grupy, która deklarowała przebiegnięcie dystansu w czasie krótszym niż 60 min. Ruszyłem wraz z pozostałymi zawodnikami. Choć to właściwie złe słowo, nie "ruszyłem" tylko "postałem". Bo zanim przekroczyłem linię startu minęło chyba z 15 minut. Taki był tłok - wspomina. 

W Australii Jakub Młynarczyk powrócił także do innej sportowej pasji, która - jak się okazało - jest bardzo popularna na tym kontynencie. - To kolarstwo, od którego tak naprawdę rozpoczęła się u mnie przygoda z bieganiem. Teraz znów dużo jeżdżę na rowerze, ostatnio wkręciłem się nawet w kolarstwo szosowe. Dla mnie to rodzaj socjalnej integracji - śmieje się rozmówca Kariny Terzoni i zdradza, czym może zaskoczyć biegaczy Australia i jak trenuje się w upale. Opowiada także o biegu w Górach Błękitnych, do udziału w którym przepustką okazała się polska narodowość.

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Jakub Młynarczyk (biegacz, autor bloga "Jakub na Antypodach")

Data emisji: 14.01.2017

Godzina emisji: 10.08

kul/ei

Czytaj także

Rodzina w biegu. "W grupie jest siła"

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2016 11:53
Zwykle to rodzice namawiają dzieci do uprawiania sportu, jednak w rodzinie Kitlasów to treningi judo starszej córki Oliwki stały się przyczynkiem do rozwoju sportowej kariery. W Czwórce Kitlasowie - czyli Rafał, Magda, Oliwka i Jagoda - radzą, co zrobić, żeby wstać z kanapy i zacząć trenować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieg na Rondo 1. Zdobywaj szczyty w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 13:00
Bieg na Szczyt Rondo 1 to impreza opatrzona Czwórkowym symbolem jakości, na którą już za kilka dni, bo 11 stycznia, ruszają oficjalne zapisy. Czym bieganie po schodach różni się od zwykłego maratonu?
rozwiń zwiń