29. Bieg Powstania Warszawskiego. Trasa pełna historycznych emocji

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 14:24
- Staramy się zapewnić uczestnikom nie tylko mnóstwo doznań sportowych, ale przede wszystkim historycznych i patriotycznych. By każdy mógł w sposób aktywny upamiętnić tych, którzy byli wówczas na ulicach Warszawy- mówił Bartłomiej Stępień z Aktywnej Warszawy. 
Audio
  • O 29. Biegu Powstania Warszawskiego opowiada Bartłomiej Stępień (Rozbiegani/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Jacob Lund

29. Bieg Powstania Warszawskiego to, jak przekonują organizatorzy, idealny sposób na sportowe uczczenie 75. rocznicy tamtych wydarzeń. - W tym roku powróciliśmy do trasy historycznej, czyli tej, którą biegano jeszcze kilka lat temu. Wiemy, ze jest ceniona i lubiana przez biegaczy - mówił Bartłomiej Stępień. Bieg Powstania Warszawskiego wystartuje już 27 lipca. W tym roku dostępne będą dwa dystanse: 5 i 10 km. Obie trasy wiodą szlakami ważnymi dla przebiegu Powstania Warszawskiego. Co czeka uczestników tego wydarzenia? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

W programie mówiliśmy także o Sokołowskiej RunDzie, której organizatorzy kierują się zasadą poszanowania środowiska poprzez maksymalną redukcję materiałów wykonanych z tworzyw sztucznych, a w szczególności opakowań jednorazowych. Medale i puchary od zawsze były drewniane, ale od tej edycji zastępują również kubeczki plastikowe, kubeczkami papierowymi. Nie będzie też foliówek, ani plastikowych talerzy. Posłuchaj nagrania całej godziny audycji "Rozbiegani", 12.07.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Bartłomiej Stępień (biegacz, przedstawiciel organizatora biegu Aktywna Warszawa)

Data emisji: 12.07.2019

Godzina emisji: 10.07

kd

Czytaj także

Marek Rybiec: 4 Deserts biegnie się głową, nie nogami

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 18:00
- Do tego biegu przygotowywałem się głównie w Lesie Kabackim - zdradza gość Kariny Terzoni. - Swoim udziałem w 4 Deserts chciałem pokazać, że każdy, kto biega, może się do takich biegów w ciągu kilkunastu miesięcy przygotować - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Mazur - niewidoma mistrzyni biegu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 13:50
Joanna Mazur jest mistrzynią świata w biegu na 1500 metrów. Odkąd straciła wzrok, biega z przewodnikiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Julita Kotecka i Paweł Nerek o tym, jak biegać po pustyni

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 14:50
- Przygotowując się do biegu na pustyni trzeba wziąć pod uwagę ukształtowanie pustynnego terenu oraz ekwipunek, z którym zazwyczaj nie trenuje się na co dzień - radzą Julita Kotecka-Nerek i Paweł Nerek z Fitbodies.pl.
rozwiń zwiń