Dominika Stelmach: uwielbiam być z biegaczami

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 15:09
- Bawię się bieganiem, sprawia mi to ogromną przyjemność. Jestem amatorką, która jednak trenuje mocno i wyczynowo. Ten sezon pozwoliłam sobie przetestować - mówi Dominika Stelmach.
Audio
  • Dominika Stelmach opowiada o swoim sezonie biegowym i diecie (Rozbiegani/Czwórka)
Karina Terzoni i Dominika Stelmach
Karina Terzoni i Dominika Stelmach Foto: Czwórka

- Startuję wszędzie, gdzie się da - od dystansów na 5 km, po ultramaratony górskie, płaskie, trailowe - zdradza biegaczka, która na swoim koncie ma zwycięstwa nawet w kategorii open, gdzie wygrywa z mężczyznami. - Mam kilka startów priorytetowych i do nich podchodzę z największą atencją. Uwielbiam być z ludźmi, mam też gen ścigania - dodaje. 

W tym roku priorytetowymi dla Dominiki Stelmach są biegi ultra, do nich przygotowuje się pod okiem profesjonalnego trenera. Najtrudniejszym z nich był 100-kilometrowy w Krynicy - mistrzostwa Polski. Udało się go wygrać, ale temperatura mocno dała w kość Dominice.

W Czwórce biegaczka zdradza szczegóły ścigania się z facetami, również niewygodne szczegóły lepszych nagród dla mężczyzn, a także swój sposób na dietę i jaką rolę odgrywa w niej musztarda.

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Dominika Stelmach (biegaczka, mistrzyni Polski w ultramaratonach górskich )

Data emisji: 24.09.2016

Godzina emisji: 10.10

pj/tj

Czytaj także

Panna Anna Biega: trenuję, by być lepszą mamą

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 14:00
- Nie robię żadnego planu, żeby nie martwić się, jeśli go nie zrealizuję. Jak mi się uda, wychodzę na marszobieg, na siłownię, czasami ćwiczę w domu. Ale jak mam nieprzespaną noc, po prostu odpuszczam – opowiada Anna Szczypczyńska, blogerka, biegaczka i mama 3-miesięcznej Nelki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biegi 24-godzinne. Jak się przygotować?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 14:49
Andrzej Radzikowski i Paweł Szynal to dwaj zawodnicy, którzy regularnie uczestniczą w biegach 24-godzinnych i... zwyciężają. Jak przygotowują się do takich wyzwań?
rozwiń zwiń