Panna Anna Biega: trenuję, by być lepszą mamą

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 14:00
- Nie robię żadnego planu, żeby nie martwić się, jeśli go nie zrealizuję. Jak mi się uda, wychodzę na marszobieg, na siłownię, czasami ćwiczę w domu. Ale jak mam nieprzespaną noc, po prostu odpuszczam – opowiada Anna Szczypczyńska, blogerka, biegaczka i mama 3-miesięcznej Nelki.
Audio
  • Autorka bloga "Panna Anna Biega" i jej mąż opowiadają o aktywnym sportowo rodzicielstwie (Rozbiegani/Czwórka)
Na blogu Panna Anna Biega Anna Szczypczyńska pisze o zdrowej diecie i aktywności fizycznej. dzielnie wspiera ją w tym jej mąż - Konrad Pietrzak
Na blogu "Panna Anna Biega" Anna Szczypczyńska pisze o zdrowej diecie i aktywności fizycznej. dzielnie wspiera ją w tym jej mąż - Konrad PietrzakFoto: Piotr Dymus

Na swoim blogu "Panna Anna Biega" przekonuje, że uprawianie sportu pomaga być lepszym rodzicem. - W całodziennej gonitwie nie ma czasu na oddech. Pranie, sprzątanie, gotowanie, karmienie. Wiem, że kobietom zdarza się czasami wybuchnąć. Tymczasem 45-minutowy trening daje szansę na wyciszenie emocji i pobycie samym ze sobą - opowiada.

Anna Szczypczyńska podkreśla także, że ważną rolę w jej powrocie do biegania odgrywają mąż oraz mama. Goście Czwórki podpowiadają, jak zorganizować sobie dzień, by znaleźć czas na trening i zdradzają jak być aktywnym biegaczem i nie zrujnować swojego związku.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Anna Szczypczyńska, Konrad Pietrzak (blog "Panna Anna Biega")

Data emisji: 16.07.2016

Godzina emisji: 10.15

kul/bch

 

Czytaj także

Paulina Holtz o relaksie, który daje siłę

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 17:00
- Marzę o roli, w której mogłabym wykorzystać moją kondycję. Na przykład Lara Croft - śmieje się Paulina Holtz - aktorka, joginka, biegaczka, a wkrótce także dyplomowana instruktorka kettlebell.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Biegowy 2016. Dlaczego musisz tam być?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 14:38
Festiwal Biegowy w Krynicy we wrześniu 2016 to będzie prawdziwe trzydniowe święto biegowe. Połączy bardzo trudny ultramaraton górski z mniejszymi dystansami. Odbędą się także biegi rekreacyjne, m.in. Bieg Kibiców.
rozwiń zwiń