Patrycja Bereznowska - pierwsza Polka na Badwater 135

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 11:00
Badwater 135 to jeden z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie. Rozgrywany jest latem na dystansie 217 km (135 mil) w Dolinie Śmierci w Kalifornii. W tym roku, jako pierwsza Polka, wystartuje w nim gość Czwórki, Patrycja Bereznowska.
Audio
  • O przygotowaniach do startu w Badwater 135 opowiada Patrycja Bereznowska (Rozbiegani/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mooshny/Shutterstock.com

- Już ukończenie tego piekielnie trudnego ultramaratonu jest marzeniem każdego, kto staje na starcie. Ale muszę wierzyć, że mi się uda, to pomaga w treningach i w ogromnej mobilizacji - mówiła Patrycja Bereznowska. - To piekło na Ziemi, bieg zupełnie inny niż pozostałe. Upał powoduje, że nawet największe doświadczenie nie zawsze pomaga i już od pierwszego kilometra marzy się o mecie.

Jak podkreślała, przygotowania do ultramaratonu w Kalifornii wyglądają inaczej, i trwają zdecydowanie dłużej niż trenowanie do polskich startów. W tym przypadku najważniejsza jest "głowa", czyli nastawienie. - Trenuję m.in. w saunie i obserwuję reakcje organizmu na wysiłek w wysokiej temperaturze - mówiła rozmówczyni Kariny Terzoni. 

W których biegach Patrycja Bereznowska zamierza uczestniczyć jeszcze w tym roku? W jaki sposób i dlaczego chce pobić rekord Guinnesa na bieżni? Dlaczego w czasie biegu Badwater 135 z każdym z zawodników przez cały czas podróżować musi jego team? I dlaczego Badwater 135 nierozerwalnie związany jest... z depresją? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Patrycja Bereznowska (lekkoatletka uprawiająca biegi długodystansowe, specjalizująca się w biegu 24-godzinnym)

Data emisji: 4.05.2019

Godzina emisji: 10.15

kd

Czytaj także

Joanna Mazur - niewidoma mistrzyni biegu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 13:50
Joanna Mazur jest mistrzynią świata w biegu na 1500 metrów. Odkąd straciła wzrok, biega z przewodnikiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieg na milę. Quebonafide już wystartował, a Ty?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 12:00
9 czerwca 2019 w Warszawie odbędzie się 3. Bieg na 1 Milę. Jak co roku, oprócz sportowej rywalizacji, na uczestników będą na czekać atrakcje.
rozwiń zwiń