Bieg na milę. Quebonafide już wystartował, a Ty?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 12:00
9 czerwca 2019 w Warszawie odbędzie się 3. Bieg na 1 Milę. Jak co roku, oprócz sportowej rywalizacji, na uczestników będą na czekać atrakcje.
Audio
1 MILA 2018 - na zdjęciu raper Quebonafide
1 MILA 2018 - na zdjęciu raper QuebonafideFoto: fot.1MILA.pl/mat. pras.

Zawody są rozgrywane na stadionie, na dystansie 1 mili, tj. 1609, 34 m. - Kiedyś wydawało nam się, że biegi tartanowe na stadionie są zarezerwowane dla elity, dla zawodowych sportowców. Tymczasem imprezy takie jak 1 Mila pokazują, że da się to zrobić - przekonuje Bartek Olszewski. - Mamy komentarz na żywo, telebim, dzwonek sygnalizujący ostatnie okrążenie. Mamy nawet swój imienny numer startowy. Biegniemy i czujemy się jak profesjonaliści.   

Na mecie biegu czujesz się kompletnie wypruty. Czujesz piekące płuca, piasek w ustach i potrzebujesz chwili, żeby dojść do siebie Kasia Gorlo     

W ramach biegu będą rozgrywane także Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na milę pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Więcej na temat imprezy i o tym, w jaki sposób przygotować się do takiego biegu w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Kasia Gorlo, Bartek Olszewski (biegacze, ambasadorzy imprezy)

Data emisji: 28.04.2019

Godzina emisji: 10.14

kul

Czytaj także

Aerobic capacity. "W tym biegu liczy się równe tempo"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 12:12
- W aerobic capacity biegasz tak, jak na co dzień, inna jest jednak metodyka treningowa. To trening interwałowy, podczas którego pracuje całe ciało - opowiadał instruktor tej dyscypliny Andrzej Bogdał.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Samsung Irena Woman's Run - kobiece święto biegania

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 11:37
Samsung Irena Women's Run to wyjątkowy bieg tylko dla kobiet, którego patronką jest sama Irena Szewińska. - To fajna forma spotkania ze znajomymi, ale przede wszystkim dobry sposób sprawdzenia swoich predyspozycji do biegania - opowiadała w Czwórce Aleksandra Mądzik, biegaczka i blogerka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Reebok Ragnar White Cliffs. Czwórka w biegu po białych klifach Anglii

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 13:22
Reebok Ragnar White Cliffs to ponad 270 km wzdłuż wybrzeży Wielkiej Brytanii do przebycia, ponad 24 godziny rywalizacji. W biegu wziął udział nasz dziennikarz Piotr Galus, który relacjonował na antenie Czwórki wydarzenia z trasy, ale nie tylko.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chce pomóc, przebiegając 1000 km przez pustynie świata

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 12:40
Marek Rybiec, na co dzień związany z sektorem inwestycji finansowych, podjął się niezwykłego wyzwania: chce do końca roku przebiec 4 pustynie na 4 kontynentach.
rozwiń zwiń