Polak w sklepie. Jakimi jesteśmy konsumentami?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2014 16:43
Czy dla naszych rodaków ważniejsza jest jakość, czy cena towaru? O tym porozmawiamy w Czwórkowej audycji "Się mówi".
Ile pieniędzy na święta wydamy w tym roku i w jakie pułapki marketingowe wpadamy najczęściej?
Ile pieniędzy na święta wydamy w tym roku i w jakie pułapki marketingowe wpadamy najczęściej?Foto: Glow Images/East News

Przedświąteczna gorączka powoli narasta. Sklepy prześcigają się w promocjach i ofertach tylko po to, by przyciągnąć jak najwięcej klientów. Ten przedświąteczny zgiełk stanie się pretekstem do dyskusji o tym, jakimi jesteśmy konsumentami.

Czy wiemy, czym jest społeczna odpowiedzialność podczas zakupów i czy zwracamy uwagę na oddziaływanie nabytych przez nas produktów na środowisko? Na te pytania w studiu Czwórki odpowie ekspert UOKiK, a słuchacze zastanowią się, czy rzeczywiście potrafimy być odporni na reklamy.

***

Na "Się mówi" zapraszamy w poniedziałek (15.12) w godz. 14.00 - 16.00. Audycję poprowadzi Piotr Firan.

(kd)

Czytaj także

Jak przeżyć święta i nie zbankrutować?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 15:15
Na organizację świąt i kupno prezentów wydamy w tym roku łącznie ponad 26 miliardów złotych - wynika z badania TNS. Statystycznie każdy z nas przeznaczy na ten cel 876 złotych. Co zrobić, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pieniądze wydane na święta to "zastrzyk" dla polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 13:31
Świąteczne wydatki polskich konsumentów są ogromnym zastrzykiem finansowym dla naszej gospodarki. W tym roku przeciętna rodzina planowała wydać na święta 1126 zł - wynika z raportu Deloitte. Często jednak, zanim coś kupimy, sprawdzamy cenę tego produktu w internecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zakupy w sieci - to warto wiedzieć!

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 06:00
Zakupy w internecie ułatwiają życie, pod warunkiem, że robi się je z głową. Na co warto zwrócić uwagę zanim wybierzemy opcję "płacę" za towar z zagranicy?
rozwiń zwiń