X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Humanistyka kontra nauki ścisłe, kto wygrywa w tym starciu?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 08:00
- Studia humanistyczne są tak samo wartościowe jak techniczne - przekonywała w Czwórce magister historii. Czy tak jest faktycznie?
Audio
  • Dr Łukasz Niesiołowski z Uniwersytetu Warszawskiego, historyczka Anna Kruszyńska oraz Mateusz Mrozek, przewodniczący Parlamentu Studentów RP o studiach humanistycznych ( Się mówi/Czwórka)
Czy humaniści poszukujący pracy są na straconej pozycji
Czy humaniści poszukujący pracy są na straconej pozycjiFoto: Glow Images/East News

Zgłębianie historii czy matki nauk - filozofii jest dziś passé. Na taki stan rzeczy złożyło się kilka czynników. - W ostatnich 20 latach miał miejsce olbrzymi bum na studiowanie, to doprowadziło do obniżenie poziomu, szczególnie kierunków humanistycznych - mówił w audycji "Się mówi" dr Łukasz Niesiołowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

Między innymi przez to pokutuje przekonanie, że wykwalifikowany informatyk łatwiej znajdzie dobrze płatną pracę niż kulturoznawca. Z tym trudno się zgodzić Annie Kruszyńskiej, świeżo upieczonej magister historii. - Nie można powiedzieć, że ci, co studiują przedmioty ścisłe, są od nas lepsi, wybitniejsi, zdolniejsi - oponuje.

Jednak system finansowania uczelni wyższych również stawia na "umysły ścisłe". - Jesteśmy niedofinansowani, chętniej dotowane są kierunki techniczne - podkreślił Mateusz Mrozek, przewodniczący Parlamentu Studentów RP. Tymczasem, jak podkreślają goście Czwórki, osoby bez "konkretnego zawodu" łatwiej radzą sobie na rynku pracy. - To są ludzie, którzy potrafią dopasować się do oczekiwań pracodawcy - ocenił dr Niesiołowski.

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Dr Łukasz Niesiołowski (Uniwersytetu Warszawski), Anna Kruszyńska (historyczka), Mateusz Mrozek (przewodniczący Parlamentu Studentów RP)
Data emisji: 09.02.2015
Godzina emisji: 14.00

(pkur/mm)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magiczna Barcelona przyciąga studentów

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2015 22:00
Stolica Katalonii to jeden z najchętniej wybieranych kierunków na Erasmusa przez studentów z każdego kierunku Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szok kulturowy na zagranicznych studiach

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 07:30
Wybierając się na wymianę studencką do Turcji, warto sprawdzić, jakie obyczaje tam panują. We wtorkowy wieczór pomówimy o tym w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawdzone patenty na to, jak zdać tę sesję

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 10:00
Jak przetrwać sesję i jeszcze zaliczyć wszystkie egzaminy z pozytywnymi ocenami? To pytanie, które spędza sen z powiek większości studentom. Odpowiedzieliśmy na nie w Czwórce.
rozwiń zwiń