Nowe zawody na rynku pracy. "Dziś liczy się kreatywność"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 08:30
Fundriser, manager social media, brandsetter - na rynku pojawia się coraz więcej nowych zawodów. Jak odnaleźć się na współczesnym rynku pracy?
Audio
  • Krzysztof Inglot opowiada o tym, w których branżach znajdziemy niebawem zatrudnienie, a słuchacze Czwórki o swoich wymarzonych pracach (Czwórka/Się mówi)
Czy w nadchodzących latach praca stanie się bardziej interdyscyplinarna?
Czy w nadchodzących latach praca stanie się bardziej interdyscyplinarna? Foto: Glow Images/East News

- Dotychczasowe zawody wypierane są przez te związane z nowymi technologiami. Dlatego z zatrudnieniem mają i będą mieli problemy humaniści, a także ludzie, wykonujący prace powtarzalne, czyli takie, w których zastąpić ich mogą komputery - prognozuje ekspert rynku pracy Krzysztof Inglot.

Na rynku coraz więcej jest także nowych zawodów, które uznawane są za bardzo przyjemne m.in. testerzy baz hotelowych czy restauracji. Zdaniem Inglota to, wbrew pozorom, prace bardzo wyczerpujące i żmudne. - Jest kilkaset elementów, na które trzeba zwrócić uwagę, opisać w szczegółowych raportach - wymieniał gość Czwórki. Wytłumaczył także, jakie nowe zawody pojawią się w ciągu najbliższych kilku lat na polskim rynku.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Krzysztof Inglot (agencja Work Serwice)

Data emisji: 13.04.2015

Godzina emisji: 14.00

kd

Czytaj także

Czy w Polsce jest szansa na pracę bez protekcji?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 15:59
- Obecnie idziemy w kierunku polecania pracowników - mówiła w Czwórce specjalistka HR. Gdzie przebiega cienka granica miedzy polecaniem a protekcją?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobrowolne szkolenie wojskowe. "Coraz więcej chętnych"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 09:00
Choć służba wojskowa nie jest już obowiązkowa, rośnie liczba chętnych, by nauczyć się strzelać. - Sprawa obrony ojczyzny, to sprawa każdego obywatela - mówi płk Tomasz Szulejko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O co walczą polskie feministki? "Każda o coś innego"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 18:10
- Feministek nie należy "szufladkować". Ich poglądy w ramach jednego ruchu potrafią być nawet sprzeczne - tłumaczyła Agnieszka Sosińska z Feminoteki.
rozwiń zwiń