X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie wyrzucaj, tylko zasadź. Jeden papierowy kubek - jedno drzewo

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 10:20
Tylko w Stanach Zjednoczonych rocznie wyrzuca się niemal 150 miliardów papierowych kubków po kawie. Wkrótce można będzie użyć większości z nich w lepszy sposób.
Audio
  • O sensownym, nowatorskim wykorzystaniu zużytych papierowych kubków (Czwórka/Się mówi)
Co roku na świecie zużywa się setki miliardów papierowych kubków, zbyt mała część z nich podlega recyklingowi. Ekolodzy i przedsiębiorcy mają pomysły, jak to zmienić
Co roku na świecie zużywa się setki miliardów papierowych kubków, zbyt mała część z nich podlega recyklingowi. Ekolodzy i przedsiębiorcy mają pomysły, jak to zmienićFoto: Jordi Morella/Pixabay.com

Nawet gdy papierowe kubki sprawiają wrażenie przyjaznych dla środowiska, okazuje się, że ich włókna mogą być użyte do ponownego przetworzenia tylko 2 lub 3 razy. Potem stają się już zupełnie bezużyteczne i lądują na ogólnych składowiskach odpadów.

Inicjatywa "Reduce. Reuse. Grow" co prawda podwoi koszt produkcji kubka z papieru, jednak zdaniem Michała Bachowskiego z portalu F5 ten koszt i tak będzie niewspółmiernie niski do korzyści, jakie wynikną z... możliwości wyhodowania drzewa z każdego takiego naczynia.

Bachowski wylicza interesujące szczegóły tego proekologicznego rozwiązania, dzięki któremu będziemy mogli odczuwalnie odciążyć naszą planetę.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadził: Piotr Firan

Materiał przygotował: Michał Piwowarek

Data emisji: 13.04.2015

Godzina emisji: 15.30

jż/uk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska najbardziej zanieczyszczonym krajem w Unii. "Musimy zacząć się martwić"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 09:00
Polacy grzeją domy, paląc w piecach kaflowych oponami, a na rynku króluje tzw. węglowy muł. Są sposoby, by obniżyć nie tylko ceny ogrzewania, ale także poziom degradacji środowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy: chaos w głowach, śmieci na ulicach

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 08:00
Ulotki, pety, puste butelki - tak wyglądają polskie chodniki. Skłonność do bałaganiarstwa mamy we krwi, wystarczy spojrzeć na prawo i przepisy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaangażuj znajomych i zaadoptujcie rzekę

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2015 07:00
Blisko twojego domu płynie rzeka? Warto zaangażować mieszkańców oraz lokalne władze i stworzyć tam miejsce do wspólnego spędzania czasu!
rozwiń zwiń