Dzieci na gigancie. Dlaczego młodzi uciekają z domu?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 08:30
Z roku na rok rośnie liczba zaginionych osób. - Czasami ucieczka z domu to nie fanaberia tylko wołanie o pomoc - uważa Anna Nida z Fundacji ITAKA.
Audio
  • Co robić, gdy znika ktoś z naszych bliskich? (Czwórka/Się mówi)
Dzieci na gigancie. Dlaczego młodzi uciekają z domu?
Foto: pixabay.com

- Kiedy znika dziecko to dla rodziców powinien być pierwszy impuls do zmiany - wyjaśnia Irena Dawid-Olczyk z La Strady. - Tymczasem część z nich nie pozwala sobie na żadną refleksję. Często nawet zachowuje się tak, jakby swojego dziecka po prostu nie lubiło.

Ucieczka z domu to nie jest jedyne wyjście dla dzieci żyjących w rodzinach dysfunkcyjnych. - Kiedy już nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z sytuacją, możemy zgłosić się do ośrodka socjoterapeutycznego, albo przeprowadzić się do dziadków - dodaje Anna Nida.

Zaproszone do studia ekspertki mówiły także o zagrożeniach, na jakie narażeni są młodzi ludzie prowadzący aktywne życie w sieci oraz radziły, co mają robić ofiary handlu ludźmi.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Irena Dawid-Olczyk (La Strada), Anna Nida (Fundacja ITAKA)

Data emisji: 20.04.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/kd

Czytaj także

Zastopować przemoc wobec dzieci może tylko edukacja

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 16:00
Wyniki badań zleconych przez Rzecznika Praw Dziecka dowodzą, że duża część Polaków nie widzi przeszkody w stosowaniu przemocy wobec dzieci. "Klaps" traktowany jest jako coś normalnego. Kampania społeczna "Bicie uczy, ale tylko złych rzeczy" ma to zmienić, ale trzeba jasno powiedzieć - problem jest bardzo szeroki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polacy najbardziej boją się... siebie nawzajem

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 15:00
Z badań wynika, że Polacy boją się bezrobocia i chorób, ale socjologowie zauważają, że głównym powodem naszych lęków jest niski poziom zaufania społecznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Reputacja w sieci. Jak zbudować życiową markę?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 10:00
Zła reputacja w sieci może zniszczyć życie młodego człowieka w realu. - Pamiętajmy, że publikowane tam treści zostaną z nami na zawsze - alarmują eksperci.
rozwiń zwiń