X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzieci na gigancie. Dlaczego młodzi uciekają z domu?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 08:30
Z roku na rok rośnie liczba zaginionych osób. - Czasami ucieczka z domu to nie fanaberia tylko wołanie o pomoc - uważa Anna Nida z Fundacji ITAKA.
Audio
  • Co robić, gdy znika ktoś z naszych bliskich? (Czwórka/Się mówi)
Dzieci na gigancie. Dlaczego młodzi uciekają z domu?
Foto: pixabay.com

- Kiedy znika dziecko to dla rodziców powinien być pierwszy impuls do zmiany - wyjaśnia Irena Dawid-Olczyk z La Strady. - Tymczasem część z nich nie pozwala sobie na żadną refleksję. Często nawet zachowuje się tak, jakby swojego dziecka po prostu nie lubiło.

Ucieczka z domu to nie jest jedyne wyjście dla dzieci żyjących w rodzinach dysfunkcyjnych. - Kiedy już nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z sytuacją, możemy zgłosić się do ośrodka socjoterapeutycznego, albo przeprowadzić się do dziadków - dodaje Anna Nida.

Zaproszone do studia ekspertki mówiły także o zagrożeniach, na jakie narażeni są młodzi ludzie prowadzący aktywne życie w sieci oraz radziły, co mają robić ofiary handlu ludźmi.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Irena Dawid-Olczyk (La Strada), Anna Nida (Fundacja ITAKA)

Data emisji: 20.04.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zastopować przemoc wobec dzieci może tylko edukacja

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 16:00
Wyniki badań zleconych przez Rzecznika Praw Dziecka dowodzą, że duża część Polaków nie widzi przeszkody w stosowaniu przemocy wobec dzieci. "Klaps" traktowany jest jako coś normalnego. Kampania społeczna "Bicie uczy, ale tylko złych rzeczy" ma to zmienić, ale trzeba jasno powiedzieć - problem jest bardzo szeroki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy najbardziej boją się... siebie nawzajem

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 15:00
Z badań wynika, że Polacy boją się bezrobocia i chorób, ale socjologowie zauważają, że głównym powodem naszych lęków jest niski poziom zaufania społecznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reputacja w sieci. Jak zbudować życiową markę?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 10:00
Zła reputacja w sieci może zniszczyć życie młodego człowieka w realu. - Pamiętajmy, że publikowane tam treści zostaną z nami na zawsze - alarmują eksperci.
rozwiń zwiń