Polskie Radio
Section05
ITAKA

TYLKO U NAS Co robić, gdy zaginie nam ktoś bliski? Eksperci wyjaśniają, gdzie szukać pomocy

Z danych policji wynika, że tylko w 2023 roku zgłoszono w naszym kraju zaginięcie 12 tys. 722 osób. Pocieszające jest to, że w pierwszych tygodniach odnajduje się 90 proc. poszukiwanych. O tym, co robić, gdy zaginie nam ktoś bliski, zapytaliśmy osoby zajmujące się na co dzień pomocą w tym zakresie - policję oraz przedstawicieli fundacji Itaka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja służby i bezpieczeństwo zaginieni dzieci młodzież

Bezpieczne wakacje za granicą. O czym pamiętać i jakich zasad przestrzegać?

Wakacje to czas odpoczynku i beztroski, ale jednocześnie okres, kiedy w większym stopniu niż zwykle narażeni jesteśmy na różnego rodzaju zagrożenia. To przede wszystkim od nas zależy, czy nasze wakacje będą bezpieczne. Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo za granicą? Gdzie, w razie potrzeby, szukać pomocy?
Zobacz więcej na temat:  Izabela Kostyszyn wakacje podróże bezpieczeństwo turystyka podróże zagraniczne Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Technologie, które mogą uratować życie

W dniach 29-30 listopada odbyła się VI Ekspercka Konferencja Fundacji ITAKA, podczas której prelegenci zaprezentowali swoje doświadczenia w wykorzystaniu najnowszych technologii w poszukiwaniu zaginionych dzieci i osób dorosłych. O wynalazkach, które mogą uratować życie i wnioskach z konferencji, mówiła w Polskim Radiu 24 Izabela Świergiel z Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA.
Zobacz więcej na temat:  zaginieni policja TOPR GOPR technologie