Powstanie Warszawskie według nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 15:24
W środowe popołudnie zapytamy młodych Polaków, co wiedzą o Powstaniu Warszawskim. Gośćmi będą autorzy projektu Ferajna Hoovera.
Sala kinowa w Muzeum Powstania Warszawskiego. Pokazywane są w niej kroniki filmowe zrealizowane podczas Powstania
Sala kinowa w Muzeum Powstania Warszawskiego. Pokazywane są w niej kroniki filmowe zrealizowane podczas PowstaniaFoto: wikimedia.org/Adrian Grycuk

Uczniowie szkoły filmowej nagrali teledysk do piosenki "Warszawo ma". Cały ich projekt, czyli Ferajna z Hoovera jest po to, by pamięć o Powstańcach i ich piosenkach pozostała żywa.

W programie przyjrzymy się także pracy streetworkerów, czyli ludzi, którzy pracują w środowiskach narkomanów, prostytutek, osób bezdomnych, a także na ulicach z dziećmi.

***

Na "Się mówi" zapraszamy w środę (22.07) w godz. 14.00-16.00. Audycję prowadzi Piotr Firan.

kd/ag

Czytaj także

"Dziewczyny z Powstania" nikogo nie pozostawią obojętnym

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 11:00
Wśród wielu książek, poświęconych Powstaniu Warszawskiemu, ta jest wyjątkowa. "Dziewczyny z Powstania" pomagają poznać historię z perspektywy kobiet w nim uczestniczących. - To ukazanie kwestii przyziemnych, a nie polityki, czy aspektów militarnych. Bo przecież w trakcie powstania toczyło się normalne życie w nienormalnych warunkach - mówi pisarka Anna Herbich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zośkowiec". Tak wyglądało życie warszawskich powstańców

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 09:00
- Powstawanie tej książki uruchomiło lawinę zwierzeń ojca. Do tego czasu nie miałem pojęcia, co się tam tak naprawdę wydarzyło - opowiada w Czwórce Andrzej Kończykowski, syn Henryka Kończykowskiego, jednego z kilkudziesięciu żyjących do dziś żołnierzy Harcerskiego Batalionu AK "Zośka". - Byłem zaskoczony.
rozwiń zwiń