Języki obce - jak uczyć się ich skutecznie?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 17:00
- Nie uczmy się maksymalnie, tylko optymalnie - przekonuje trener Mateusz Grzesiak. I tłumaczy, że lepiej mieć mniejszy zasób słów i mówić, niż być chodzącym słownikiem i nie potrafić kupić sobie wody w Londynie.
Audio
  • Jak uczyć się języków obcych - podpowiada międzynarodowy trener Mateusz Grzesiak (Się mówi/Czwórka)
W języku angielskim funkcjonuje około pół miliona wyrazów, statystyczny Anglik posługuje się zaledwie 20 tysiącami. Powinno to uspokoić obcokrajowców uczących się tego języka
W języku angielskim funkcjonuje około pół miliona wyrazów, statystyczny Anglik posługuje się zaledwie 20 tysiącami. Powinno to uspokoić obcokrajowców uczących się tego języka Foto: Glow Images/East News

Czytaj także >
nauka 1200.jpg
Na czym polega fitness mózgu?

Dlatego warto uczyć się statystycznie przydatnych wyrazów i na początku zapomnieć o... gramatyce. - W niektórych językach, na przykład w portugalskim, jest tyle zasad, że gdybyśmy chcieli mówić prawidłowo, to potrzebowalibyśmy bardzo dużo czasu zanim wypowiedzielibyśmy pierwsze zdanie - wyjaśnia gość Czwórki.

W audycji sprawdzamy czy oglądając obcojęzyczne kanały sportowe szybciej nauczymy się idiomatycznych zwrotów, a nasz ekspert Mateusz Grzesiak podpowiada, w czym pomaga logiczna paczka lingwistyczna i zdradza, dlaczego nie warto uczyć się angielskiego od amerykańskich raperów.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Mateusz Grzesiak (psycholog, międzynarodowy trener rozwoju osobistego)

Data emisji: 14.10.2015

Godzina emisji: 15.00

kul/asz

Czytaj także

Gap year - czy warto mieć rok luzu po maturze?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 17:55
Matura, studia, praca... a może przełamać ten schemat i zrobić sobie przerwę? - To może być dobry czas, by "zatrzymać się" na chwilę i odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania - o przyszłość - mówi coach Michał Pasterski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mateusz Grzesiak o egoizmie, altruizmie i równowadze

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 15:40
Jaka jest różnica między egoizmem a altruizmem, i dlaczego jesteśmy w potrzasku, gdy wybieramy którąkolwiek z tych opcji?
rozwiń zwiń