X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Równość w biznesie. "Kobiety ciągle mają gorzej"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 10:00
- Kobiet lepiej wykształconych niż mężczyzn jest teraz więcej niż przed laty. Niestety stereotypy z przeszłości nadal obowiązują na rynku pracy - mówi prof. Małgorzata Fuszara.
Audio
  • Jak walczyć z dyskryminacją płci w pracy? (Się mówi/Czwórka)
  • Kiedy szef jest kobietą... Jakie ma wady, a jakie zalety? (Się mówi)
Co należy zrobić, żeby w biznesie było równouprawnienie? Goszczące w studiu Czwórki ekspertki twierdzą, że sporo mamy jeszcze do zrobienia w tej kwestii
Co należy zrobić, żeby w biznesie było równouprawnienie? Goszczące w studiu Czwórki ekspertki twierdzą, że sporo mamy jeszcze do zrobienia w tej kwestii Foto: Glow Images/East News

Czytaj także
biuro 1200.jpg
Dyskryminacja płci. "To przez stereotypy"

Kiedyś kobieta przypisana była do sfery prywatnej, mężczyzna zaś lepiej radził sobie w sferze publicznej. - Rozpoczynająca karierę zawodową młoda dziewczyna już na starcie ma gorszą pozycję, bo choć dysponuje pożądanymi na kierowniczym stanowisku cechami, takimi jak cierpliwość i wyrozumiałość, to w bezpośrednim starciu przegrywa z mężczyzną - tłumaczy minister rządu ds. równego traktowania. - W kwestii wyrównania tych szans i na przykład ujednolicenia wynagrodzenia nie jesteśmy nawet na początku drogi. 

W audycji rozmawiamy też z dr Ewą Rumińską-Zimny o tym, czy kobiety nadają się do ciężkich prac i tłumaczymy, jak walczyć z zawodowymi stereoptypami. 

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: prof. Małgorzata Fuszara (minister ds. równego traktowania), dr Ewa Rumińska-Zimny (ekonomistka Stowarzyszenie Kongres Kobiet)

Data emisji: 9.09.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Słowa też gwałcą" - kampania Feminoteki

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 16:00
Według badań 85 procent kobiet doświadcza agresji słownej w przestrzeni publicznej. Feminoteka opublikowała spot, w którym kobiety cytują słowa usłyszane pod swoim adresem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Role i niedole płci w korporacji. Kobiety są dyskryminowane?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 16:27
- Dysproporcja między zarobkami kobiet i mężczyzn zwiększa się proporcjonalnie do zajmowanego stanowiska i stażu pracy. Na "niskich" stanowiskach wynagrodzenie jest podobne - tłumaczyła adwokat Eliza Kuna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy polscy single rzeczywiście są samotni z wyboru?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 17:22
- Trudno jest samotnej osobie spotkać drugą, równie samotną i nastawioną na związek. A im ludzie ci są starsi, tym sytuacja jest bardziej skomplikowana - tłumaczyła coach Agnieszka Nadstawna.
rozwiń zwiń