Polskie Radio
Section05
dyskryminacja

Fake newsy dot. dyskryminacji uchodźców. Charles Michel: Rosja uruchomiła wrogą propagandę

Trwa jedenasty dzień rosyjskiej inwazji. Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, komentując doniesienia o dyskryminacji afrykańskich studentów uciekających z Ukrainy, podkreślił w wywiadzie dla radia France Inter, że "rasizm na polsko-ukraińskiej granicy to rosyjska propaganda". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska ONZ rasizm dyskryminacja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja propaganda serwis wschodni uchodźcy

Powszechna dyskryminacja w niemieckich firmach. Tak wynika z ankiety ADS

- Dyskryminacja pracowników o pochodzeniu imigracyjnym jest powszechna w niemieckich firmach - wynika z ankiety przeprowadzonej przez Federalną Agencję Antydyskryminacyjną (ADS). O jej wynikach pisze "Welt". Dyskryminacja ma miejsce także w dużych firmach, które zewnętrznie są zaangażowane w promowanie różnorodności i równych szans.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy migracja imigranci w Europie dyskryminacja praca badanie ankieta

TYLKO U NAS "Lewicowi aktywiści chcą zerwać obowiązujący konsensus". Karolina Pawłowska o aborcyjnej ofensywie

Głosowanie nad projektem nowej rezolucji PE, tzw. raportu Maticia, jest próbą forsowania aborcyjnej agendy różnych organizacji - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Ordo Iuris. Przypomina, że "w 1994 r. podczas światowej konferencji o ludności i rozwoju, gromadzącej wszystkie państwa ONZ, przyjęto dokument, Deklarację Kairską, zgodnie z którą wszystkie państwa i organizacje międzynarodowe i pozarządowe zobowiązały się do tego, by zminimalizować aborcję na świecie."
Zobacz więcej na temat:  Europa ŚWIAT dyskryminacja aborcja polityka prawo społeczeństwo Parlament Europejski Unia Europejska

Region Hiszpanii ogłosił egzaminy konkursowe dla lekarzy i zarezerwował część miejsc dla... kandydatów transseksualnych

Rząd Aragonii, wspólnoty autonomicznej na północnym wschodzie Hiszpanii, ogłosił egzaminy konkursowe na lekarzy rodzinnych w publicznych ośrodkach zdrowia. Część miejsc zarezerwowano dla kandydatów transseksualnych oraz osób cierpiących na choroby psychiczne lub lekarzy z niepełnosprawnościami.
Zobacz więcej na temat:  Hiszpania Europa lekarz ŚWIAT LGBT dyskryminacja

Pracownicy polskiej firmy nękani i dyskryminowani w Holandii. Europosłowie: to szpiegostwo gospodarcze

Polska firma delegująca pracowników skarży się na dyskryminację w Holandii i prosi Parlament Europejski o interwencję. Na posiedzeniu komisji petycji Europarlamentu odbyło się wysłuchanie w sprawie skargi złożonej przez firmę Contrain. Podkreśla ona, że holenderskie agencje pracy tymczasowej roszczą sobie prawo do kontrolowania agencji zagranicznych. - To szpiegostwo gospodarcze - komentują europosłowie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska Holandia firma dyskryminacja Beata Płomecka

"Wszystkie Kolory Świata" mówią: masz prawo być sobą! Rozmowa z Joanną Fabicką

Prawo do wychowania w rodzinie, do własnych tajemnic, do własnej tożsamości, do swobody myśli, do szacunku, do godności osobistej… Konwencja Praw Dziecka, przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r. jasno określa status prawny małego człowieka: dziecko, choć wymaga szczególnej opieki i ochrony prawnej to jest samodzielnym podmiotem i wymaga poszanowania jego tożsamości, godności i prywatności.
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca Kulturalna strefa dyskryminacja