Polskie Radio
Section05
dyskryminacja

Pracownicy polskiej firmy nękani i dyskryminowani w Holandii. Europosłowie: to szpiegostwo gospodarcze

Polska firma delegująca pracowników skarży się na dyskryminację w Holandii i prosi Parlament Europejski o interwencję. Na posiedzeniu komisji petycji Europarlamentu odbyło się wysłuchanie w sprawie skargi złożonej przez firmę Contrain. Podkreśla ona, że holenderskie agencje pracy tymczasowej roszczą sobie prawo do kontrolowania agencji zagranicznych. - To szpiegostwo gospodarcze - komentują europosłowie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska Holandia firma dyskryminacja Beata Płomecka

"Wszystkie Kolory Świata" mówią: masz prawo być sobą! Rozmowa z Joanną Fabicką

Prawo do wychowania w rodzinie, do własnych tajemnic, do własnej tożsamości, do swobody myśli, do szacunku, do godności osobistej… Konwencja Praw Dziecka, przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r. jasno określa status prawny małego człowieka: dziecko, choć wymaga szczególnej opieki i ochrony prawnej to jest samodzielnym podmiotem i wymaga poszanowania jego tożsamości, godności i prywatności.
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca Kulturalna strefa dyskryminacja

"Odpowiedź na ataki wobec osób nieheteronormatywnych". Europoseł Lewicy o rezolucji PE ws. LGBTIQ

- Chodzi o to, żeby obywatele wszystkich krajów Unii Europejskiej mogli się przemieszczać, ale też i osiedlać, w różnych miejscach i realizować swoje potrzeby w różnych krajach. Obywatele różnych krajów powinni móc przyjechać do nas, nawet jeśli nie są to osoby heteroseksualne - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Lewicy Marek Balt uzasadniając uchwalenie przez Parlament Europejski rezolucji ogłaszającej w UE "strefę wolności LGBTIQ".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka POLSKA polityka LGBT Unia Europejska Parlament Europejski dyskryminacja

Wiceszef MSWiA: liczba przestępstw z nienawiści zauważalnie spada

Wg porównań "rok do roku" spadła liczba postępowań w sprawach przestępstw z nienawiści - poinformował wiceszef MSWiA Błażej Poboży na sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Jak przekazał, w 2018 r. wszczęto 1124 postępowań w tego typu sprawach, natomiast w 2019 r. - 934.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo mniejszości narodowe Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dyskryminacja

Wiceminister Paweł Wdówik nie mógł kupić telefonu, bo nie widzi. Poproszono go o przyjście z osobą dorosłą

Jeden ze sklepów ze sprzętem RTV AGD w Pruszkowie odmówił Pawłowi Wdówikowi sprzedaży telefonu na raty. Ekspedientka stwierdziła, że mężczyzna musi przyjść z osobą dorosłą, a pozostali pracownicy sklepu odmówili pomocy przy zawarciu umowy. Pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych i wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej bez przeszkód kupił telefon przez internet - informuje Polsat News.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni dyskryminacja Rzecznik Praw Obywatelskich POLSKA społeczeństwo

Do salonu fryzjerskiego szukała "szczęśliwego pracownika". Brytyjski urzędnik nazwał to dyskryminacją

Właścicielka salonu fryzjerskiego w Gloucestershire nie mogła zamieścić oferty pracy dla "szczęśliwego" stylisty fryzur, bo - zdaniem pracownika rządowej agencji zatrudnienia - określenie to dyskryminuje osoby, które są nieszczęśliwe - poinformował w piątek serwis internetowy dziennika "The Times".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania dyskryminacja fryzjer praca GOSPODARKA

"Płeć nie może decydować o przyjęciu na studia". Ordo Iuris o działaniach UW

"Władze Uniwersytetu Warszawskiego zapowiedziały wdrożenie Planu Równości Płci – dokumentu, który pod pozorem promowania »równości i różnorodności« wprowadza założenia, mające w istocie charakter dyskryminujący i sprzeczny z polskim prawem, w tym z Konstytucją" - podaje na swojej stronie Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ordo Iuris Uniwersytet Warszawski dyskryminacja

"Rugowanie innych pod płaszczykiem wolności". Jędrzej Kodymowski o protestach przeciwko Janowi Pietrzakowi

- Tolerancja środowisk lewicowych jest wybiórcza - mówił w Polskim Radiu 24 muzyk Jędrzej Kodymowski, odnosząc się do protestów przeciwko koncertowi Jana Pietrzaka w Centrum Sztuki Współczesnej. Gościem audycji był też plastyk, Wojciech Korkuć. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 artysta MUZYKA Jan Pietrzak Centrum Sztuki Współczesnej lewica dyskryminacja tolerancja

Dyskryminacja Polaków w niemieckich sklepach. Wydzielono dla nich osobne kasy

W wielkiej hurtowni spożywczej w niemieckim Cottbus wydzielono osobne kasy dla Polaków i Niemców. Nasi rodacy robiący tam zakupy podkreślają, że kasjerzy potrafią agresywnie reagować na zwracanie im na to uwagi. Według relacji polskich klientów mogą oni robić zakupy w "niemieckiej" kasie, ale kiedy podchodzi Niemiec, muszą odejść do "swojej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy dyskryminacja Europa sklep