Dyskryminacja płci. "To przez bariery w głowach"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 17:30
Kobiety są lepiej wykształcone, a rzadziej zajmują kierownicze stanowiska. - Ciągle najwięcej do powiedzenia w tej kwestii mają stereotypy - mówi Justyna Kryczka, koordynatorka projektu "Równość w biznesie".
Audio
  • Jak walczyć z dyskryminacją płci w pracy? (Się mówi/Czwórka)
Na świecie istnieją organizacje, które nie dopuszczają do przetargów firm nie posiadających w gremiach decyzyjnych różnorodności
Na świecie istnieją organizacje, które nie dopuszczają do przetargów firm nie posiadających w gremiach decyzyjnych różnorodnościFoto: Glow Images/East News

Polskie prawo pracy zakazuje dyskryminacji, także ze względu na płeć. Pracodawca, który tego nie przestrzega, popełnia przestępstwo. - Im szybciej mężczyźni zrozumieją, że dziś ważne jest to, żeby kobiety były w kadrze zarządzającej, tym lepiej dla rozwoju firmy - tłumaczy Katarzyna Twarowska z portalu LiderkiBiznesu.pl. - Różnorodność ma znaczenie i jest korzystna, jeśli chce się osiągnąć przewagę konkurencyjną na rynku.

W audycji mówimy, które stereotypy stworzyły "szklany sufit" na rynku pracy i sprawdzamy, na czym polega program "Równość w biznesie" przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Katarzyna Twarowska (portal LiderkiBiznesu.pl)

Data emisji: 3.09.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/pg

Czytaj także

"Słowa też gwałcą" - kampania Feminoteki

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 16:00
Według badań 85 procent kobiet doświadcza agresji słownej w przestrzeni publicznej. Feminoteka opublikowała spot, w którym kobiety cytują słowa usłyszane pod swoim adresem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Role i niedole płci w korporacji. Kobiety są dyskryminowane?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 16:27
- Dysproporcja między zarobkami kobiet i mężczyzn zwiększa się proporcjonalnie do zajmowanego stanowiska i stażu pracy. Na "niskich" stanowiskach wynagrodzenie jest podobne - tłumaczyła adwokat Eliza Kuna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy polscy single rzeczywiście są samotni z wyboru?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 17:22
- Trudno jest samotnej osobie spotkać drugą, równie samotną i nastawioną na związek. A im ludzie ci są starsi, tym sytuacja jest bardziej skomplikowana - tłumaczyła coach Agnieszka Nadstawna.
rozwiń zwiń