Pamiątki z podróży - najważniejsze są te niematerialne

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 15:47
Wspomnienia, nowe znajomości, nieznane dotąd smaki i zapachy – to bezcenne pamiątki, jakie Czarek Kazimierowski przywiózł z podróży do Indonezji i Portugalii.
Audio
  • O swojej podróży do Indonezji opowiada Czarek Kazimierowski (Się mówi/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay (Domena publiczna)

Zobacz więcej
hiszpania turyści 1200.jpg
Podróże z Czwórką <<<

- Indonezja jest wciąż mniej odkryta niż rejony, które są nam bliższe – mówi podróżnik. - Na podróż marzeń polecam przełom lutego i marca. U nas wciąż jest chłodno i szaro, a tam zaczyna się wiosna, opady są umiarkowane, a temperatury wysokie.

Kazimierowski opowiadał w Czwórce o swoich wrażeniach po pierwszym kontakcie z tamtejszą kulturą i ludźmi. - To tysiące wysp, a poruszając się między nimi można odwiedzić kawał świata. Wszystko zależy od naszej odwagi, bo równie dobrze można tam leżeć na plaży, jak i szaleć na własną rękę na skuterze po bezdrożach - mówił w Czwórce. Zdradził, jak zaplanować podróż po Indonezji, na co uważać, by wrócić bezpiecznie i dlaczego zawsze warto mieć przy sobie moskitierę. Opowiadał też, jakie oczekiwania wobec życia mają sami Indonezyjczycy. W materiale Justyny Tylczyńskiej zaś słuchacze Czwórki zdradzali, co najczęściej przywożą ze swoich wakacji i ile razy zdarzyło im się wwieźć do kraju coś nielegalnego.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Czarek Kazimierowski (fotograf, podróżnik)

Data emisji: 3.11.2015

Godzina emisji: 15.00

kd

Czytaj także

Wyprawa przez Rosję. "Moskwa i reszta kraju to dwa różne światy"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 17:28
To była spontaniczna wyprawa. Chcieli zobaczyć Bajkał, więc zebrali grupę znajomych i… złapali stopa do Rosji. Podróżowali przez niemal pół roku, a dziś, po powrocie, planują już kolejne wyprawy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ladakh. Miejsce, w którym będziesz mile widziany

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 17:27
W zachodniej części Himalajów, po indyjskiej stronie gór leży tzw. Mały Tybet. Choć dotarcie tam nie jest proste, zdaniem podróżnika Tomasza Tułaka, warto podjąć wyzwanie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pieszo przez Islandię - góry, rzeki, pył wulkanów

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 17:30
Rafał Bauer jako pierwszy Polak przeszedł samotnie całą Szkocję, a ostatnio przemierzył Islandię z północy na południe.
rozwiń zwiń