Las oczami zwierząt. Co widzą ważka, sowa i żaba?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 17:00
- Dzięki specjalnym goglom możemy spojrzeć na leśny świat z perspektywy zwierząt. A to, co widzimy zachwyca - mówi Michał Bachowski, dziennikarz portalu F5.
Audio
  • Świat w oczach zwierząt - wiemy jak wygląda! (Się mówi/Czwórka)
Las widziany oczami zwierząt prezentuje się inaczej niż obraz, do którego przyzwyczaiła nas nasza perspektywa. Ale czy taki zabieg pozwala się dowiedzieć czegoś o życiu zwierząt?
Las widziany oczami zwierząt prezentuje się inaczej niż obraz, do którego przyzwyczaiła nas nasza perspektywa. Ale czy taki zabieg pozwala się dowiedzieć czegoś o życiu zwierząt?Foto: Pixabay/geralt /dom. publiczna

Taką wycieczkę organizuje londyńskie studio projektowe Marshmallow Laser Feast. - Uczestnicy otrzymują specjalne zestawy, wyglądem przypominające kosmiczne hełmy, udekorowane m. in. mchem i liśćmi - opowiada gość Czwórki. - Dzięki nim mogą szybować ponad wierzchołkami drzew, lub prześlizgiwać się pomiędzy leśną ściółką.

Michał Bachowski tłumaczy też na czym polega teledetekcja i w jaki sposób pozwoliła ona stworzyć wystawę "In the Eyes of the Animal".

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Michał Bachowski (zastępca red. naczelnego portalu F5)

Data emisji: 17.11.2015

Godzina emisji: 15.30

kul/tj

Czytaj także

Łowiectwo - krwawe hobby?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 17:00
Myśliwi nie tylko polują na zwierzęta, ale też co roku zostawiają też w lasach 600 ton ołowiu. Czy ta rozrywka nie jest już przeżytkiem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szczury, gołębie i koty - plagi naszych miast?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 10:00
- Dziko żyjące koty to nasza broń do walki z plagą szczurów. Szkoda, że niektórzy mieszkańcy nie zdają sobie z tego sprawy - mówi Emilia Szponder z Biura Ochrony Środowiska Miasta St. Warszawy.
rozwiń zwiń