"Gwiezdne wojny. Przebudzenie mocy" - padną kinowe rekordy?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 18:52
Na ekrany polskich kin film "Gwiezdne wojny. Przebudzenie mocy" wejdzie już 18 grudnia. - Tę część robi J.J. Abrams, który nie popełni błędów swoich poprzedników - mówią fani serii Maksymilian Bogumił i Paweł Zadrożny
Audio
  • Czym charakteryzować się będzie najnowsza część "Gwiezdnych wojen" i czy podbije serca fanów tej serii? (Się mówi/Czwórka)
W obsadzie najnowszej części Gwiezdnych wojen występują m.in. Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, a także Daisy Ridley
W obsadzie najnowszej części "Gwiezdnych wojen" występują m.in. Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, a także Daisy RidleyFoto: mat. pras./plakat promocyjny

- Ten film będzie hitem, spodziewamy się rekordów oglądalności i ogromnego sukcesu - mówili w Czwórce Maksymilian Bogumił i Paweł Zadrożny ze Star Wars Artistic Team. Tłumaczyli też, na czym ich zdaniem polegały błędy twórców części "Star Wars" z lat 90. ubiegłego stulecia. - Wówczas panował boom na efekty specjalne, upychano je więc, gdzie się tylko da, rezygnowano nawet na ich rzecz z prawdziwych kostiumów. Sam scenariusz kierowany był zaś do młodszych odbiorców - mówili eksperci. Dodali jednak, że jedną z przyczyn sukcesów serii "Gwiezdne wojny" są wyraziści bohaterowie, a więc oczekiwana przez wielu fanów serii najnowsza jej część powinna obfitować w przygody tych - znanych z poprzednich filmów - postaci. 

W programie porównywaliśmy dotychczasowe części "Gwiezdnych wojen" i mówiliśmy o wydarzeniach, które wiązać się będą z premierą najnowszej odsłony.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Maksymilian Bogumił i Paweł Zadrożny (Star Wars Artistic Team)1.12

Data emisji: 1.12.2015

Godzina emisji: 15.00

kd

Czytaj także

Tolkien kontra Pratchett. Co nas urzeka w historiach fantasy?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 16:00
Co mają w sobie krasnoludy i niziołki, że ich historie fascynują dorosłych, poważnych ludzi? Czy z fantastyki da się wyrosnąć?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zbliżają się "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 08:00
W internecie pojawiły się już dwa zwiastuny siódmej części "Gwiezdnych wojen". Premiera filmu odbędzie się jeszcze w tym roku, tuż przed Bożym Narodzeniem.
rozwiń zwiń