Życie pod presją. Kobieta musi być piękna!

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 18:45
Społeczeństwo jest przyzwyczajone do tego, że kobieta musi dbać o siebie, a najlepiej jak jest szczupła i ładnie umalowana.
By sprostać wymaganiom społeczeństwa, kobiety spędzają długie godziny przed lustrem
By sprostać wymaganiom społeczeństwa, kobiety spędzają długie godziny przed lustremFoto: Pixabay/domena publiczna

Presja bycia ładną zaczyna się już od najmłodszych lat, bo przecież każda mała dziewczynka chce być księżniczką. Już w wieku kilkunastu lat dziewczyny malują się, a potem starają się jak najdłużej utrzymać młody wygląd. W przeszłości kobiety posuwały się naprawdę daleko żeby podobać się mężczyznom. Kiedyś codzienne noszenie gorsetu i moda na małe stopy, dziś operacje plastyczne. Czy nadal jest tak, że kobieta powinna być ładna, a niekoniecznie mądra? O tym porozmawiamy z Katarzyną Skarbek, twórczynią bloga "Fajnainiechuda" oraz psychologiem Jędrzejem Stępniem.

Po 15.00 zaprosimy Was na tradycyjny środowy trening z Mateuszem Grzesiakiem. Psycholog i trener rozstrzygnie, czy warto kierować się w życiu powiedzeniem "Pokorne cielę dwie matki ssie". Czy pokorą można zdziałać więcej niż krytyką? Czy w sytuacjach konfliktowych lepiej nie ujawniać swojego zdania? I dlaczego mówimy innym to, co chcą usłyszeć ?

W drugiej godzinie audycji przyjrzymy się także zmianom w zabezpieczeniach banknotów 200-złotowych. Nowe pieniądze wejdą do obiegu 12 lutego.

***

Na "Się mówi" zapraszamy w środę (13.01) w godz. 14.00-16.00. Audycję prowadzi Piotr Firan.

mg/pj

Czytaj także

Omenaa Mensah przeciwko dyskryminacji

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 10:02
Z prezenterką telewizyjną porozmawiamy m.in. o Omenaa Fundation, czyli jej fundacji, zajmującej się budowaniem tolerancji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe miasto albo kraj - jak się odnaleźć?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 17:20
Psycholog i trener Mateusz Grzesiak podkreśla, że przeprowadzka do innego miejsca zawsze łączy się z koniecznością przystosowania się do nieco innej kultury.
rozwiń zwiń