Omenaa Mensah przeciwko dyskryminacji

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 10:02
Z prezenterką telewizyjną porozmawiamy m.in. o Omenaa Fundation, czyli jej fundacji, zajmującej się budowaniem tolerancji.
Omenaa Mensah, znana prezenterka telewizyjna, opowie w Czwórce m.in. o swojej działalności charytatywnej
Omenaa Mensah, znana prezenterka telewizyjna, opowie w Czwórce m.in. o swojej działalności charytatywnej Foto: PAP/Stach Leszczyński

Omenaa Fundation powstała m.in. po to, by w dzieciach i młodzieży budzić pozytywne refleksje na temat odmienności innych kultur i narodów oraz zachęcać do zainteresowania się losem grup mniejszościowych. Z założycielką Omeną Mensah porozmawiamy o jej dzielności charytatywnej, ale także o najnowszej linii koszulek i kalendarzy.

W programie zagości także Jolanta Czaja, czyli jedna z najsłynniejszych polskich stylistek. Związana od niemal 20 lat z magazynem "Viva", ubiera największe gwiazdy polskiego show biznesu, artystów i polityków.

Porozmawiamy także o projekcie "Babska Linia Obrony", czyli samoobronie dla kobiet i zajrzymy do najnowszej książki kulinarnej Jamiego Oliviera i przetestujemy jeden z jego przepisów.

***

Na "Dzień Kobiet" zapraszamy w piątek (4.11) w godz. 7.00-10.00. Audycje prowadzą Katarzyna Dydo i Karina Terzoni.

kd/pg

Czytaj także

Blondynka czy brunetka? W poszukiwaniu ideału

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 17:25
Według kanonów lansowanych przez kino i media piękna kobieta powinna mieć długie włosy, wydatne usta i ponętną figurę. Z kolei w świecie mody piękne jest to, co inne, dziwne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niezniszczalne". Jakie naprawdę są kobiety sukcesu?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 10:00
- W kolorowych magazynach kobiety sukcesu obrastają w piórka i wszystko im się udaje. Moje rozmówczynie mówią, jak jest naprawdę - opowiada Katarzyna Ratajczyk, autorka książki "Niezniszczalne. Prawdziwe opowieści przedsiębiorczych kobiet, czyli czego uczy nas porażka".
rozwiń zwiń