X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polak w sieci. "Jesteśmy pokoleniem ekranów"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 16:50
- Ilość danych produkowanych przez ludzkość podwaja się co półtora roku - mówi Paweł Wieczorek z SWPS. - Żeby z tego korzystać i nie zwariować należy opanować umiejętność segregowania treści.
Audio
  • Jak umiejętnie segregować treści w internecie? (Się mówi/Czwórka)
Naukowcy ostrzegają, że nadmiar informacji, które w sieci docierają do nas każdego dnia powoduje w mózgu zaburzenia podobne do autyzmu
Naukowcy ostrzegają, że nadmiar informacji, które w sieci docierają do nas każdego dnia powoduje w mózgu zaburzenia podobne do autyzmu Foto: Pixabay/dom. publiczna

- Treści do internetu konstruowane są tak, że najważniejsze wiadomości znajdują się na początku, później przechodzimy do tła, które dla wielu bywa mniej istotne - tłumaczy gość Czwórki i dodaje, że umiejętność przyswajania internetowych treści współczesny człowiek opanował na równi z czytaniem liniowym.

Dr Konrad Iwanicki z UW przyznaje też, że jesteśmy pokoleniem ekranów i że w sieci coraz częściej szukamy materiałów wideo, a nie ze słowa pisanego. Dlatego nie straszne byłyby nam tortury stosowane w starożytnych Chinach…

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: dr Konrad Iwanicki (Instytut Informatyki UW), Paweł Wieczorek (Wydział Kulturoznawstwa SWPS)

Data emisji: 12.01.2016

Godzina emisji: 14.00

kul/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec ery kabaretów? "Dziś śmiejemy się w sieci"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 16:20
- To, co w ramach wieczorów kabaretowych pokazuje telewizja jest proste i niewymagające. Na szczęście na YouTube są rzeczy abstrakcyjne i śmieszne - zapewnia Adam Drzewicki z kanału "Matura to bzdura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zostać DJ-em i czy da się z tego wyżyć?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 17:40
Aleksandra Rudnicka ukończyła szkołę muzyczną I i II stopnia, a potem studia z dyrygentury. Nie pracuje jednak w filharmonii, a w klubie jako DJ. W Czwórce zdradziła tajniki tego zawodu.
rozwiń zwiń