Jak zostać DJ-em i czy da się z tego wyżyć?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 17:40
Aleksandra Rudnicka ukończyła szkołę muzyczną I i II stopnia, a potem studia z dyrygentury. Nie pracuje jednak w filharmonii, a w klubie jako DJ. W Czwórce zdradziła tajniki tego zawodu.
Audio
  • Aleksandra Rudnicka, czyli DJ Amarante, o tajemnicach swojego zawodu (Się mówi/Czwórka)
Większość DJ-ów to mężczyźni, ale powoli się to zmienia
Większość DJ-ów to mężczyźni, ale powoli się to zmieniaFoto: Glow Images/East News (zdjęcie ilustracyjne)

DJ to ktoś, kto potrafi tak dobrać muzykę, by rozruszać nawet najbardziej opornych imprezowiczów. Do tego musi także umieć perfekcyjnie miksować kawałki. - Chodzi o to, żeby tak sprytnie złączyć dwie piosenki, żeby ludzie na parkiecie nie zorientowali się, kiedy kończy się jedna, a zaczyna druga. Żeby dojść do miksowania, najpierw trzeba dobrze ustawić tempo, bo każda piosenka ma inne, jedna może uciekać, a druga ją gonić - mówi DJ Amarante.

Rozmówczyni Jakuba Jamrozka opowiada też o tym, w jaki sposób zaczęła się jej kariera w klubach, i wspomina czasy, kiedy muzyka na imprezach była puszczana z winyli - Brzmienie było tak głębokie, że wibracje czuło się całym ciałem - mówi. Wyjaśnia też, co należy zrobić, żeby zostać DJ-em, i odpowiada na pytanie, czy z takiej pracy można się utrzymać.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał przygotował: Kamil Wąsik

Gość: Aleksandra Rudnicka (DJ Amarante)

Data emisji: 8.01.2016

Godzina emisji: 15.00

mg/jp

Czytaj także

Fordanser - zawodowo rozkręca imprezy

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 16:10
Są spontaniczni, kochają taniec, świetnie się ruszają i potrafią rozmawiać na każdy temat. Ich zadanie to rozkręcenie nawet najnudniejszej imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja tańca w Czwórce. Szykujemy się na karnawał!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 15:00
Wyobraź sobie, że podczas imprezy wchodzisz na parkiet, a reszta sali nie może oderwać od Ciebie wzroku. Jak to zrobić? Naucz się tańczyć i zostań królem albo królową balu!
rozwiń zwiń