Ferie na dziko? Zapraszamy do Puszczy Białowieskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 17:30
- Kiedy po raz pierwszy przyjechałem do Białowieży zobaczyłem las, jakiego nie znałem, usłyszałem język, którego nie rozumiałem i spotkałem ekspedientki, które liczą na liczydłach - wspomina Arkadiusz Smyk.
Audio
  • W warszawskim ZOO sprawdzamy, czy... żubry lubią ludzi (Się mówi/Czwórka)
  • Jak zwiedzać Puszczę Białowieską podpowiadają miłośnicy tego miejsca - Łukasz Ławrysz i Arkadiusz Smyk (Się mówi/Czwórka)
W Puszczy Białowieskiej może stanąć oko w oko z żubrem. Po wysłuchaniu nagrania z audycji będziesz wiedzieć, jak zachować się w tej sytuacji
W Puszczy Białowieskiej może stanąć oko w oko z żubrem. Po wysłuchaniu nagrania z audycji będziesz wiedzieć, jak zachować się w tej sytuacji Foto: Białowieski Park Narodowy / Adam Wajrak

Czytaj także
Tatry 1200.jpg
Tatry: Im trudniejszy szlak, tym mniej śmieci

Razem z Łukaszem Ławryszem z Białowieskiego Parku Narodowego nie wyobrażają sobie teraz życia w innym miejscu. - Puszczę odkrywam za każdym razem na nowo, z turystami, których oprowadzam po ekspozycji - opowiada Ławrysz. - Są tu nie tylko wielkie drzewa i żubry, ale też rzadkie gatunki ptaków i miejsca, w których można się zgubić.

Zwiedzanie puszczy najlepiej rozpocząć od wizyty w najstarszym muzeum przyrodniczym na Podlasiu. I warto też mieć ze sobą mapę turystyczną, chyba, że jest śnieg. Wtedy przewodnik jest nam zbędny...

 ***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Łukasz Ławrysz (Białowieski Park Narodowy), Arkadiusz Smyk (miłośnik puszczy)

Data emisji: 15.02.2016

Godzina emisji: 15.00

kul/mp

Czytaj także

Idea "zero waste". Świat bez śmieci jest możliwy!

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 16:50
Dzięki założeniom " zero waste" można maksymalnie ograniczyć ilość produkowanych odpadów. - W Szwecji 99 proc. śmieci poddawanych jest recyclingowi, zaś to, co zostaje, przerabiane jest na energię - tłumaczy Maciek Czapliński ze Stowarzyszenia Miasto jest Nasze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczecin. Szmaragdowe Jezioro i betonowy statek

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 18:00
Skomplikowana historia pozostawiła w miejskiej i kulturowej tkance tego miasta wiele ran. Ale też mnóstwo niezwykłych atrakcji historycznych.
rozwiń zwiń