Młodzi katolicy. Wiara jest relacją - nie da się tego nauczyć

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 17:25
70 proc. młodych ludzi deklaruje się jako osoby wierzące. W Czwórce sprawdzamy, co kryje się pod tym pojęciem i jak znaleźć drogę do Pana Boga.
Audio
  • Czwórkowi goście opowiadają o wierze katolickiej i drodze do Boga (Się mówi/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Młodzi ludzie coraz częściej dystansują się od instytucji kościelnych, obniża się też poziom praktyk religijnych. Często wiara jest jedynie konsekwencją rodzicielskiego wychowania, która po "wyjściu" z domu ulatuje, a człowiek staje się niepewny swej religii. Jest też druga strona medalu, co udowadniają Czwórkowi goście.

- Ludzie widząc świadectwa innych, tęsknią do wiary - mówi Katarzyna Lubińska, dziennikarka i blogerka. - Jeśli nasza wiara jest tylko czymś wyniesionym z domu jako zbiór zasad, to nie będziemy tym żyli.

Maciej Syka, filmowiec zwraca uwagę na instytucję kościoła, w której ludzie poszukują swej relacji z Bogiem. Kamila Kubot-Schuchardt, aktorka podkreśla poszukiwanie swego kościoła. Goście Czwórki zwracają uwagę, że dziś dużo staranniej wybieramy fryzjera czy sklep z butami, niż świątynię i księdza, z którym spotykamy się bardzo często. Zdradzają jak wygląda życie katolika na pełnej petardzie, opowiadają o pustych kościołach, ale i o tych, do których wierni tłumnie przybywają.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Katarzyna Lubińska (dziennikarka i blogerka), Kamila Kubot-Schuchardt (aktorka), Maciej Syka (filmowiec)

Materiał: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 29.03.2016

Godzina emisji: 14.00

pj/tj

Czytaj także

Chrzest dorosłych. Świadomy wybór życiowej drogi

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2016 13:30
Od II wieku chrzest dorosłych katechumenów łączony był z Wielkanocą. Także współcześnie dorośli są chrzczeni w tym czasie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Symbole ŚDM. Krzyż i ikona Matki Bożej

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 11:11
W lipcu Polska będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. W Czwórce rozmawialiśmy o przygotowaniach do tego wydarzenia, ale także jego symbolach.
rozwiń zwiń