Ameryka Południowa. Spojrzenie spoza szlaku

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 17:30
- Przed wyjazdem do Brazylii ostrzegano mnie, że jako "odblaskowy" mogę stać się celem złodziei - wspomina podróżnik Tony Kososki. - Postanowiłem przekonać się czy to prawda i sam wybrałem się do fafeli.
Audio
  • Wybierasz się do Ameryki Południowej? Podróżnik Tony Kososki podpowiada, jak przygotować się do wyprawy (Się mówi/Czwórka)
170 km od Rio de Janeiro leży Bzios - miasteczko nazywane brazylijskim Saint-Tropez
170 km od Rio de Janeiro leży Búzios - miasteczko nazywane "brazylijskim Saint-Tropez"Foto: Pixabay/kadufernandiz/dom. publiczna

Swoje przygody z podróży po Ameryce Południowej gość Czwórki opisał w książce "Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę". U nas wspomina pierwszą wyprawę do jednej z najbiedniejszych dzielnic Rio de Janeiro. - Miałem wrażenie, że patrzą na mnie jak na Davida Beckhama. Wystarczyłoby, żeby ktoś huknął, a uciekłbym w siną dal - opowiada podróżnik i dodaje, że wszystko się zmieniło, kiedy zaczął rozmawiać z pewnymi Brazylijkami.

Tony Kososki zdradza też, jak piłka nożna rozbudziła w nim podróżniczą pasję i podpowiada, co zrobić, żeby przez 260 dni podróżować po Ameryce Południowej kompletnie za darmo.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Tony Kososki (autor książki "Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę")

Data emisji: 13.04.2016

Godzina emisji: 15.00

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bieszczady. Poznaj je od najlepszej strony

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 17:00
- Ten rejon Polski zawsze zwiedzaj od gór w stronę zalewu nad Soliną. Możesz to robić pieszo albo rowerem kolejowym - zachęca Franciszek Bojańczyk z Biura Turystyki Kulturowej Kampania Środkowoeuropejska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Gondek. Człowiek, który chce spojrzeć na Afrykę z góry

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 17:50
- Afrykańskie góry są stosunkowo mało uczęszczane. Po zdobyciu Kilimandżaro postanowiłem, że wejdę także na inne - wspomina Robert Gondek, twórca projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki".
rozwiń zwiń