Medycyna alternatywna - nadzieja czy ślepy zaułek?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 15:53
Akupunktura, ziołolecznictwo, bioenergoterapia, radiestezja to tylko niektóre z niekonwencjonalnych metod leczenia. Czy jest na nie miejsce we współczesnej medycynie?
Audio
  • Refleksolog Anna Liszewska-Klik i doktor nauk medycznych Wojciech Marusza rozmawiają o współpracy lekarzy medycyny konwencjonalnej z praktykami metod niekonwencjonalnych (Się mówi/Czwórka)
Refleksologia zajmuje się pracą refleksów, które znajdują się na stopach i  dłoniach, a połączone są ze wszystkimi układami naszego ciała
Refleksologia zajmuje się pracą refleksów, które znajdują się na stopach i dłoniach, a połączone są ze wszystkimi układami naszego ciałaFoto: Glow Images/East News

- Medycyna alternatywna to wsparcie dla lekarza internisty - mówi doktor nauk medycznych Wojciech Marusza, internista lekarz, medycyny estetycznej. - Chory, który dowiaduje się, że konwencjonalna metoda leczenia nie w pełni może mu pomóc będzie walczył o siebie i szukał rozwiązania.

Piotr Firan w studiu Czwórki stawiał pytania czy medycyna alternatywna powinna być zauważona przez medycynę konwencjonalną. Anna Liszewska-Klik zdradziła system pracy lekarzy w Danii i Niemczech, którzy w swej codziennej praktyce łączą obie sztuki. Podkreślała również, że refleksolog nie jest diagnostą i jego współpraca z lekarzami medycyny konwencjonalnej jest konieczna i nie można jej omijać.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Anna Liszewska-Klik (refleksolożka), Wojciech Marusza (doktor nauk medycznych, internista, lekarz medycyny estetycznej)

Data emisji: 19.04.2016

Godzina emisji: 14.00

pj/kul

Czytaj także

Suplementy diety. Pomagają, czy szkodzą?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 17:42
- Pod względem liczby przyjmowanych dziennie tabletek - suplementów diety - jesteśmy w europejskiej czołówce - mówią Aleksandra Saletra i Aleksandra Pochadajło.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Transplantacja. Jak podarować innym życie?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 16:40
Porozmawiaj z bliskimi tu i teraz, w przyszłości możesz ocalić innym życie - apelują organizatorzy kampanii "Zgoda na życie". - Z punktu widzenia "Katechizmu Kościoła katolickiego" gest oddawania organów po śmierci świadczy o szlachetności - przekonuje Łukasz Ofiara z Centrum Myśli JP II.
rozwiń zwiń